Kdo by to byl ještě před týdnem řekl, že se poděbradskému Slovanu podaří postoupit do I.A třídy. Na hřišti Dymokur prohrával už 0:4, přesto dokázal postoupit.

První zápas vyhrály Dymokury 5:3, druhý Poděbrady 2:0. Celkové skóre tak bylo 5:5, ovšem ve prospěch Slovanu rozhodl větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře.

Poděbrady – Dymokury 2:0

Domácí tým prokázal větší vůli po vítězství a už v prvním poločase dokázal vstřelit potřebné dva góly.

Ve 14. minutě trefil nejprve domácí Houžvička břevno, ale ve 25. minutě se už nemýlil. Parťák z útoku Vortel zatáhl míč po pravé straně, přihrál před bránu a Houžvička nemohl minout. Druhý gól dal Houžvička za pět minut po rohovém kopu.

Jak se nevyplácí zakopnutí míče se přesvědčil stoper hostů Ručka. V závěru první půle zbytečně zakopl míč a vysloužil si žlutou kartu. Na začátku druhé půle pak nedovoleně zastavil brejk domácích a musel po druhé žluté předčasně pod sprchy.

Dymokurským scházel jeden gól k postupu, přesto si nedokázali vytvořit souvislý tlak. Na jejich kopačky se vkradla nervozita a zápas jen dohráli.

Branky: 25. a 30. Houžvička.

Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:6. ČK: 50. Ručke (Dymokury). Diváků: 180. Poločas: 2:0.

Slovan Poděbrady: Hadvičák – Čada (90. Kraus), Rašek, Bořecký, Plaček – Baborovský, Švára, Vlach, Borovička – Vortel (65. Bumbera, 90. Chlasták), Houžvička (84. Šendera).

Dymokury: Schwarz – Fendrych, Ručka, Martin Kozák, Miloš Kozák – Kropáček, Gál, Bubeník, Bittman – Ježek, Kopřiva.