Kapitáni obou týmů čekají, že derby bude mít opět určitý náboj. „Spousta kluků se mezi sebou zná. Zápasy proti Semicím jsou vždycky našponované,“ tvrdí nymburský kapitán Tomáš Košvanec. „Vždycky to bývá s Nymburkem vyhecované,“ souhlasí semický kapitán Jaroslav Semecký.

Semice potřebují nutně bodovat, ale ani Nymburk si nemůže dovolit ztratit. „Potřebujeme získat tři body, aby jsme měli klid. Jestliže prohrajeme, budeme ještě muset o záchranu bojovat,“ myslí si Košvanec.

Nymburk se už měsíc trápí. Prohrál totiž čtyři zápasy za sebou. „Je to špatné nejen výsledkově, ale i herně. Děláme spoustu individuálních chyb v obraně a soupeři je pochopitelně potrestají. Může se stát, že člověk udělá chybu, ale my ji uděláme třeba sedmkrát za zápas,“ přiznává hráč.

Právě produktivita by měla rozhodnout toto okresní derby. „Hlavně musíme proměňovat šance. Narozdíl od minulého zápasu nám nebude chybět útočná dvojice Holan – Koštíř, takže by to mohlo být útočnější,“ myslí si Semecký. Naopak tým bude postrádat jeho bratra Tomáše, který hrál v posledních zápasech v obraně. „Asi tam místo něj zaskočí Farkaš,“ řekl kapitán Semic.

Košvanec jde do derby s jasným cílem. „Semice se snaží o kombinační fotbal a to nám bude vyhovovat. Chceme vyhrát,“ dodal nymburský kapitán. Nedělní zápas Polabanu proti Semicím začne v 17 hodin.