Semice – Dobrovice 0:4

V úvodu zápasu sice naznačil samostatným nájezdem hostující Čáslava, že fotbalisté Dobrovic hrají rychlý fotbal, ale jinak v prvním poločase neohrozili Zemánkovu branku ani jednou. Hráči Semic měli chuť hrát a byla na nich vidět snaha potěšit přihlížející diváky vstřelením branky, když Bříza minutu před koncem prvního poločasu lehce tečoval centr T. Semeckého a gólman jen konečky prstů vytěsnil míč vedle pravé tyče.

Ve druhém poločase se ihned z kraje projevili fotbalisté Dobrovic, kteří balónem za obranu vyslali Miškovského, ten však zamířil pouze vedle Zemánkovi branky. V 55.miunutě se měnilo skóre, když domácí gólman Zemánek podběhl centr z levé strany a Voljanskij se z brankové čáry nemýlil.

Domácí se snažili rychle odpovědět, ale přímí kop Koštíře skončil na břevně Krausovi brány. Hráči Semic si dokázali vytvořit ještě dvě velké šance, ale ani jednou se nedokázali prosadit. V 75. minutě si na odražený míč z vápna naběhl Hrdina a vymetl pravý růžek Zemánkovi svatyně.

Dvě minuty nato si nahrávali na vlastním vápně stoper Bříza s gólmanem tak dlouho, až mezi ně vlétl Voljanskij a ranou k tyči zvýšil na 3:0. Hráči Semic ještě zkoušeli zkorigovat výsledek, obzvláště domácí Horejc, bohužel nic nemířilo mezi tři tyče.

V 80 minutě běžel hostující Miškovský na gólmana Zemánka, domácí Kupka ho sice stihl zbrzdit, ale pouze za cenu pokutového kopu, který s klidem proměnil Vladyka a upravil skóre na konečných 0:4 z pohledu domácích Semic.

Branky: 10. a 77. Voljanskij, 75. Hrdina, 80. Vlasyka (pen.). Poločas:0:0. Diváci: 200. ŽK: 2:2.

AFK Sokol Semice: Zemánek – Kupka, Bříza, T. Semecký, Poborský – Vorlíček (80. M. Bubeník), Pavliš (80. Švarc), Farkaš, Neuhasel (65. Janáček) – Koštíř, Horejc.

FK Dobrovice: Kraus – Tůma, Čáslava, Vladyka, Jílek (88. Jiránek) – Hrdina, Niklfeld, Záblacký, Kohout – Voljanskij (88. R. Miškovský ), D. Miškovský.

JAN ROULE