Sadské, která byla po sestupu z I.A třídy nováčkem soutěže, vyšel začátek podzimní a jarní části sezony.

U sestoupivšího týmu zůstal trenér Milan Němeček, ten ale mužstvo po polovině soutěže opustil. „Došlo k oboustranné dohodě. Nemám na trénování dostatek času a také výsledky nebyly ideální,“ řekl v lednu po svém odchodu Milan Němeček. Toho na lavičce vystřídal Jiří Kozák, který naposledy vedl konkurenční AFK Pečky. Kozák si za cíl vytknul skončit do pátého místa a to ještě o dvě příčky překonal.

Sadská prohrála poprvé až v pátém kole, kdy nestačila v okresním derby na Kounice. Zato druhá polovina podzimu byla kritická. Mužstvo ze sedmi zápasů pětkrát prohrálo.

Perfektní vstup měli borci Sadské i do jarní části. První tři střetnutí vyhráli. Pak se však opět nevyhnuli herním a hlavně výsledkovým výkyvům. „Chtěli jsme stabilizovat kádr a to se podařilo,“ řekl po sezoně kouč Jiří Kozák.

Kozák: Chtěli jsme být do pátého místa a jsme třetí

Fotbalisté Sadské mohou být s uplynulou sezonou v I.B třídě spokojeni. Po sestupu z I.A třídy v Sadské stabilizovali kádr a probojovali se až na bronzovou příčku tabulky.

V minulé sezoně jste byli nejlepší okresní tým v soutěži. To vás jistě těší.

Dal jsem si za cíl skončit do pátého místa a to jsme ještě o dvě pozice vylepšili. Takže jsem spokojen.

Sezonu tedy hodnotíte pozitivně…

Vydařila se nám z hlediska přípravy i z hlediska stabilizace kádru. V přípravě bylo osmnáct hráčů, ale pak se základní kádr ustálil na čísle třináct a to je důkaz, že tým šlapal. Našli jsme hráčům optimální místa a střídali jsme pouze dva hráče. Pochvalu zaslouží hlavně Lukáš Svoboda, který byl na jaře naším nejlepším hráčem a tým táhl. Ale jinak šlapala celá záloha tak, jak jsem si představoval. Na týmu se projevila po zranění Hrdličky jeho nepřítomnost, chyběly nám góly. To samé platí i u Plota. Chyběl nám vlastně celý útok. Po odchodu Špačka do Poděbrad jsme byli rozladění, ale Šrůta, který přišel z Poříčan, byl oporou. Kádr jsme měli úzký, ale kvalitní.

Nezdá se vám, že úrověň I.B třídy klesla? Vy jste skončili na třetím místě tabulky, přitom jsme vyhráli pouze polovinu zápasů.

Úroveň klesla určitě. O tom jsem přesvědčen. Ale bylo to jen proto, že o postupující Kouřimi bylo rozhodnuto a vše se točilo jen kolem týmů, které bojovaly o záchranu. Ta ostatní utkání byla o ničem, v nich o nic nešlo a to bylo znát na kvalitě těchto střetnutí. My jsme motivaci měli, protože jsme chtěli porazit Kouřim a Velim. A to se nám také podařilo.

Najde se v soutěži některý tým, který vás v sezoně překvapil?

Rozhodně mě překvapila Sibřina. Sice u nás čtyři nula prohrála, ale do poločasu držela bezbrankový stav a hrála velice dobře. Prostě to tam dali dohromady. A také mě překvapilo, že Lysá byla na padáka, protože hrála slušně.

Kdy začne příprava a jak bude vypadat?

Příprava začne dnes a bude probíhat v domácích podmínkách. Běhat budeme v lese a na hřišti budeme dělat další věci. Sehrajeme šest zápasů, první už v sobotu v Krchlebích.

Projde kádr Sadské velkými změnami?

Velké změny nebudou, protože jsme stabilizovali kádr. Chceme prodloužit působení Lukáše Svobody a Šrůty, vrátit by se měl Farkaš z hostování v Semicích. Takže chceme spíše posílit. Zájem máme o Paprčiaka, jenž hrál naposledy za Pečky, naopak Bartheldy jde pracovně do Německa.

 

Výsledky zápasů Sadské

Podzim: Sibřina – Sadská 1:3, Sadská – Polepy 1:1, Loučeň – Sadská 1:4, Sadská – Pečky 1:0, Kounice – Sadská 2:1, Sadská – Libice 3:0, Ostrá – Sadská 3:2, Sadská – Tuchoraz 0:2, Lysá n. L. – Sadská 2:0, Sadská – Milovice 4:0, Sadská – Zeleneč 2:2, Velim B – Sadská 5:2, Kouřim – Sadská 5:0.

Jaro: Sadská – Sibřina 4:0, Polepy – Sadská 1:2, Sadská – Loučeň 3:1, Pečky – Sadská 2:1, Sadská – Kounice 6:2, Libice – Sadská 4:3, Sadská – Ostrá 1:1, Tuchoraz – Sadská 2:4, Sadská – Lysá 0:2, Milovice – Sadská 2:4, Sadská – Velim B 2:1, Zeleneč – Sadská 2:0, Sadská – Kouřim 2:1.

 

Střelci týmu

9 – Lukáš Svoboda,

8 – Plot,

7 – Hrdlička,

6 – Telipský, Farkaš,

4 – Jirásek,

3 – Nedbal, Kalina,

2 – Hubáček, Šmejkal,

1 – Štácha, Čapek, Bartheldy.

Brankáři s nulou

3 – Špaček,
1 – Šrůta.