Jak tedy hodnotíte podzimní část sezony?
Sezonu hodnotím jako částečně vydařenou. Před začátkem soutěže jsem chtěl hrát v klidném středu tabulky, ale my nehrajeme v klidném středu, ale kousíček pod středem. Takže ve druhé polovině tabulky, jsme v mírném ohrožení a to není zcela podle mých představ. Viděl bych Sadskou nejraději do pátého, šestého místa.

Doma máte padesátiprocentní úspěšnost. Ze šesti zápasů jste tři prohráli. Čím si to vysvětlujete?
První zápas doma s Milovicemi byla jasná záležitost Sadské, tam bylo selhání rozhodčího, který nám nezapískal dvě jasné penalty. Pak jsme dostali asi v 89. minutě góla a ta porážka narušila vlastně celý chod kalkulovaných výsledků. Zbytečná prohra doma s Milovicemi.

Naopak celkem se vám daří na půdě soupeřů, odkud jste přivezli osm bodů…
To přikládám i k vylosování. Protože tam bylo Bezno a i další týmy z druhé poloviny tabulky. Myslím, že na jaře to venku nebude taková sláva. Zase bychom měli domácí prostředí výrazněji zvýhodnit.

Inkasovali jste dvaatřicet gólů, což je třetí nejhorší bilance v soutěži. Máte tedy největší problém v defenzivě?
Máme. Odvíjí se to od toho, že máme úzký kádr. A pokud se někdo z obrany zraní, nelze vhodně doplnit. A když si vezmu, že Kříž marodil skoro tři měsíce, tak to byla neustálá improvizace v obraně. Nejlépe je, když hraje jedenáct hráčů a střídá dvanáctý člověk a všechno se daří. Prostě kádr není tak široký. I naše béčko hraje poměrně dost vysokou soutěž na to, abychom utkání pokryli tak, aby to bylo kvalitní na obou stranách. Lidi nejsou.

V čele soutěže jsou dva okresní týmy. Který z nich má podle vás větší šanci na postup do I.A třídy?
Já si myslím, že Sokoleč měla vždycky zajímavou filozofii a když odešla z I.A třídy a odešel ji pouze Šťastný, a odůvodňovala to tím, že na to finančně nestačí, tak by měla Sokoleč asi zůstat v I.B třídě. O postup se asi popere velmi ambiciózní celek Milovic s dalšími týmy. Věřím, že týmy seshora porazíme.

Hodně vyrovnaný je i chvost tabulky. Boj o záchranu bude hodně krutý. Komu zůstane černý Petr?
Na to se špatně odpovídá. Spadne ten, kdo bude hrát nejhůř. Nerad bych pasoval někoho na sestup. Třeba by se to proti nám otočilo. A také to není etické.

Který zápas se vám nejvíce povedl a na který byste nejraději zapomněl?
Nejradši bych zapomněl na zápas v Ostré, protože to bylo ke konci soutěže a tam už byl tým tak rozhozený, že jsem si přál konec soutěže. Tento zápas pak měl vliv ještě na poslední utkání s Bělou pod Bezdězem. Jeden z nejlepších zápasů jsme sehráli proti Milovicím. Oni přijeli jako mistři, ale my jsme si vytvořili obrovské množství šancí, měli jsme kopat dvě penalty, ale pak jsme naší chybou prohráli. Jinak byl zápas pod naší kontrolou. Byl to hezký pohledný zápas, dalo se na to koukat. Dobré utkání jsme hráli i se Sokolčí. Takže jsou to i utkání, která jsme prohráli, protože měla svou kvalitu. Boleslavsko byla pro nás neznámá a museli jsme se přizpůsobovat jiným stylům. Pokud se to zase nezmění, tak si myslím, že druhý ročník s boleslavskými týmy bude zase o něčem jiném, protože jasně nás přehrál pouze Dolní Bousov.

Jaké jsou vaše cíle pro jarní odvety?
To jsem řekl na samém začátku. Pohybovat se okolo pátého, šestého místa, abychom neměli problémy se záchranou. A pokud zůstanu v Sadské, tak bych chtěl určitě dávat prostor mladým klukům, mladému Svobodovi, a dalším. Jsou to šestnáctiletí kluci a v Sadské je potřeba kádr omladit. A konečně se připravovat na sezonu s nějakými ambicemi a ne s nostalgií, že to musíme udržet.

Dojde k nějakým výrazným změnám v kádru Sadské?
Vrací se po operaci Hrdlička, vrátit z hostování by se měl Farkaš, v přípravě je Kalina. A šanci dostanou i nadějní mladíci. Sadská má určitě své místo v I.B třídě.