Tak se jim to nakonec povedlo. Fotbalisté Trnavanu Rožďalovice už v minulých letech pomýšleli na krajský přebor. Sen se jim splnil v letošní sezoně, když postoupili ze druhého místa.

Lepším týmem byly letos jen Kunice, které v průběhu soutěže pouze dvakrát prohrály. „Kunice byly opravdu suverénní,“ podotkl trenér Rožďalovic Pavel Klain. „Už po pár kolech jsem věděl, že se bude rozhodvat mezi námi, Kutnou Horou a Litolí,“ dodal trenér.

Právě jeho tým si udělal nejhorší výchozí pozici, když v prvních šesti zápasech získal jen osm bodů. V jednu chvíli ztrácel na Litol už 13 bodů.

Na konci sezony však Klainova parta zabrala a obrovský náskok nejen že smazala, ale přidala ještě čtyři body navíc.

Velkým posílením byl na jaře čtrnáctigólový Jakub Slunéčko.

Pavel Klain: naše postupová cesta nebyla růžová

Jak hodnotíte sezonu?

Sezonu hodnotím jako úspěšnou, neboť se nám povedlo postoupit. Postupová cesta ale nebyla zase tak růžová, jak by se mohlo zdát. Začali jsme špatně a Litol nám utekla až na třináct bodů. V průběhu podzimu jsme to ale ještě dokázali stáhnout a v jarní části i díky posílení týmu dokázali postoupit. Jsem také spokojen, že tým dostal určitý řád, podle kterého se řídí. Určitě ale musí ještě přijít nějaké zlepšení, neboť budeme hrát vyšší soutěž.

V jarní části přišel Jakub Slunéčko, kterému stačila půlka sezony na 14 branek a k tomu, aby se stal nejlepším střelcem Rožďalovic. Jak hodně vám pomohl?

Určitě nám pomohl. Je to osobnost, ke které mladí vzhlížejí. A ještě k tomu dává góly. Dal jich čtrnáct za polovinu sezony, takže se není o čem bavit. Já bych ale zmínil i další hráče. Na postupu se jich podílelo mnohem víc. Třeba takový Josef Hrodek je jeden z nejkvalitnějších hráčů v I.A třídě. Hodně nahoru šel také Pavel. A mohl bych mluvit i o dalších.

V týmu se vystřídali 3 brankáři.

Na podzim začal Karel Hospodka, který se pak zranil a zaskočil za něj Jiří Hospodka. Musím říct, že nás podržel a v sedmi zápasech čtyřikrát nedostal gól. Na jaře Jiří skončil a sehnali jsme Nováka, který se s Karlem Hospodkou střídal.

Co se musí zlepšit?

Tým se musí určitě doplnit na dvou až třech místech. Potřebovali bychom zlepšit obranou fázi, která bude dost důležitá.

Kdy začíná příprava?

9. července. Je až nepochopitelné, že amatéři mají méně volna, než ligoví hráči.

 

Výsledky zápasů

Podzim: Kosořice – Rožďalovice 1:2, Rožďalovice – Mn. Hradiště 0:1, Vlašim B – Rožďalovice 1:3, Bakov – Rožďalovice 2:2, Rožďalovice – Libodřice 1:1, Kunice – Rožďalovice 4:0, Rožďalovice – Poděbrady 4:0, Litol – Rožďalovice 5:1, Rožďalovice – Kutná Hora 3:3, Chocerady – Rožďalovice 1:2, Rožďalovice – Týnec 2:0, U. Janovice – Rožďalovice 0:1, Rožďalovice – Suchdol 4:1, Benátky – Rožďalovice 0:0, Rožďalovice – Sokoleč 1:0.

Jaro: Rožďalovice – Kosořice 1:0, Mn. Hradiště – Rožďalovice 0:1, Rožďalovice – Vlašim B 1:0, Rožďalovice – Bakov 0:1, Libodřice – Rožďalovice 1:4, Rožďalovice – Kunice 1:1, Poděbrady – Rožďalovice 2:2, Rožďalovice – Litol 3:0, K. Hora – Rožďalovice 4:2, Rožďalovice – Chocerady 5:0, Týnec – Rožďalovice 1:3, Rožďalovice – U. Janovice 6:2, Suchdol – Rožďalovice 2:3, Rožďalovice – Benátky 6:1, Sokoleč – Rožďalovice 2:2.

 

Střelci a brankáři

Střelci:

14 – Slunéčko

9 – Hrodek

7– Novotný

6 – Dubský, Škarecký, Hurta

5 – Hanuš

4 – Pavel

2 – Bobek, Lugmajer

1 – Blažek, Mosiurczak, Hybner, Veselý.

Brankáři s nulou:

4 – J. Hospodka

3 – K. Hospodka, Novák.