Jste po podzimní části spokojen s herním projevem a umístěním vašeho týmu?
Herní projev mohl být lepší. Nehráli jsme v podzimní části ani jednou v kompletní sestavě, jelikož jsme měli tři zbytečně vyloučené důležité hráče a někteří hráči v určitých zápasech chyběli. Doma náš herní projev celkem ještě šel, ale samozřejmě to mohlo být lepší, v určitých zápasech jsme se na vítězství docela nadřeli. Na druhou stranu jsme v domácích zápasech mohli skórovat více. Pořád je co zlepšovat a doufám, že jaro bude z naší stránky lepší. Co se týká umístění našeho týmu, chtěli jsme se pohybovat v popředí tabulky, což se nám, dá se říci, povedlo a samozřejmě bychom jako každý klub chtěli být co nejvýše.

Bylo něco, s čím jste byl nespokojen?
Nespokojenost samozřejmě vládne s naší hrou na hřišti venkovních týmů. Bylo to ovlivněno ve dvou případech, jak už jsem kdysi psal, že jsme hráli dá se říci „proti dvanácti“, ale více než ztráta bodů mě mrzí, že nám tam vyloučili zbytečně důležité dva hráče. Ti nám pak citelně chyběli. Také jsme hráli u těžkých soupeřů venku, kteří jsou doma velice nepříjemní, což nám ukázala příkladně Velim. Jinak ke konci soutěže mohla být i tréninková morálka hráčů lepší, ale na druhou stránku zase musím říci, že hráči, kteří tu jsou na hostování, šli příkladem v tréninkové fázi některým domácím hráčům.

Byli jste velice úspěšní na domácím hřišti, ze šesti utkání jste ztratili pouze dva body. Ale venku jste jich získali pouze pět. Jak je to možné?
Co se týká získaných bodů na domácím hřišti, nás samozřejmě těší, že jsme ztratili bod jen s Nymburkem. Ale zase musím říci, že jsme doma hráli více méně s mužstvy ze spodní části tabulky a na jaře nás čekají doma mužstva daleko těžší, jako jsou Velim, Sokoleč, Milovice atd. Tím pádem bude samozřejmě jaro na cizích hřištích s družstvy ze spodních pater tabulky ještě těžší, než bylo v podzimní části,ale musíme se na to připravit. Jinak naší hře samozřejmě vyhovuje domácí prostředí a hodně nám pomůžou diváci, kteří nám fandí a tím bych je chtěl pozvat na jarní část soutěže.

Dá se říci, že páté místo je vaším maximem nebo máte na to, atakovat příčky nejvyšší?
Páté místo je přijemné a jak už jsem psal, chtěli bychom se pochybovat v co nejvyšších patrech tabulky, abychom mohli hrát v klidu a tím pádem stabilizovat kádr na další sezony. Maximem páté místo doufám není. Kvalita hráčů je v Rožďalovicích na dobré úrovni, odpovídající vyšším příčkám a doufám , že k tomu hráči v zimní přípravě přistoupí a na jaře to bude znát. Samozřejmě mám úctu k soupeřům, kteří jsou v horních patrech tabulky velice nepříjemní.

Budete v zimní přestávce aktivní na přestupovém trhu?
V zimní přestávce na přestupovém trhu neplánujeme nic velkého. Chtěli bychom pracovat s domácími hráči a prodloužit hostování stávajícím hráčům, kteří u nás působili v podzimní sezoně. Samozřejmě se snažíme kádr doplnit na vhodných místech. Půjdeme cestou hostování hráčů z okolních klubů, ale nebudeme chtít přistupovat na přemrštěné požadavky klubů.

Příprava bude jen v domácích podmínkách nebo formou nějakého soustředění?
Zimní přípravu plánujeme v domácích podmínkách, ale uvidíme, jak se k nám zachová příroda se sněhem, aby bylo možno využít okolních lesů k běhání. Samozřejmě jestliže to jinak nepůjde, tak si kluci musí poradit i s touto překážkou, což si myslím nebude problém. Jinak jedeme na soustředění jako v loňském roce, které se velice osvědčilo a doufám, že nám dá základ do těžkých bojů jarní části.

Střelci týmu
6 – Ott
5 – Mašinda
3 – Hojsák
3 – Táborský
2 – Pavel
2 – Nechánský
2 – Sporiš
1 – Najmon
1 – Kozák

Brankáři s nulou
3 - Hampl

Tomáš Kubánek