Jednu z těchto ocenění dostal také litolský fotbalový mančaft.

Hlavní cenu získal krasobruslař Petr Bidař, který zapůjčil své brusle soupeři. Další cenu si odnesl biker Jiří Prudil, který nechal dokončit soka před sebou, jenž píchl kolo a nesl jej do cíle na ramenou. Hlavní cenu za kariéru získal cyklista Jiří Daler, který se stal v roce 1964 olympijským vítězem.

Co pro vás toto ocenění za fair play znamená?
Asi se ukázalo, že má cenu a smysl hrát fair play. Takhle by to mělo být. Mě vůbec překvapilo, že se to někdo dozvěděl a my jsme byli odměněni. Dostal to klub FK Litol, ale břebíral jsem to já. Rozhodně to ale nebyla jen moje zásluha, prostě jsme soupeře nechali vyrovnat.

Jak probíhalo vyhlašování?
Setkání uváděl Štěpán Škorpil, pak o fair play mluvila Květa Jeriová – Pecková, dále zástupce ministerstva školství a tělovýchovy. Rozdáno bylo několik cen, nešlo tam jen o sport.

Sešel jste se se známými sportovními osobnostmi. Jak jste se mezi nimi cítil?
Byli tam hlavně sportovci z dob minulých, Zátopková, Čáslavská, Suková. Hlavně mě překvapilo, že tam bylo tolik známých sportovců, olympijských vítězů.

Mohl jste si s někým z nich popovídat?
Po skončení byl raut, kde jsem mohl. Vyfotil jsem se s cyklistou Dalerem, jinak jsem ale s nikým nemluvil. Jen jsme něco prohodili se Škorpilem.

Jak velký byl mediální zájem a co jste na to říkal?
Byla tam Česká televize, jedna kamera, běhalo tam asi deset fotografů. Takže zájem byl velký. Trvalo to asi hodinu a půl, fotografové se fakt činili.

O co šlo?

15. května loňského roku se v Litoli hrálo utkání fotbalového krajského přeboru mezi domácími borci a týmem Úval. V jednom ze soubojů došlo ke zranění hráče a jak bývá zvykem, míč putoval do autu. Zakopli jej hráči Úval. Litolští vhodili aut na útočníka Stanislava Ježka a ten nakopl míč na branku soupeře, aby jej vrátil hostům. Balon ale přelétl i brankáře a skončil v bráně. Úvaly po brance rozehrály a nakoply míč směrem na domácí bránu. Míč letěl zřejmě těsně vedle brány, ale gólman Václav Rathouský jej usměrnil do sítě. Zápas nakonec skončil nerozhodně 2:2.
Litol hostí Klokany

V dalším pokračování jarní části fotbalové sezony hostí v sobotu divizní tým Litole na svém trávníku rezervu Bohemians 1905. Pořadatelé očekávají velkou návštěvu. Na domácí utkání Litole chodí početné obecenstvo, navíc s týmem Klokanů jezdí početná skupina fanoušků. Utkání začne v 16.30 hodin.