Už jen dvě kola zbývají do konce fotbalových soutěží. V nejnižší krajské soutěži, tedy v I.B třídě, hraje nejvíce okresních zástupců – šest. I když jsou týmy rozděleny do dvou skupin.

Ve skupině B hrají Ostrá a lyský Slovan. Oba celky mohou být ve finiši soutěže v klidu. V Ostré sice před sezonou potichu mluvili o touze postoupit, to se nepovedlo.

V Lysé musí být rádi, že nahráli hodně bodů už na podzim. Jaro se týmu totiž vůbec nepovedlo. Z jedenácti utkání vyhrál Slovan třikrát a jednou remízoval. V sedmi duelech odešel poražen. „V každém zápase máme problémy ses sestavou,“ říkal po každém zápase lyský kouč František Hovorka a po minulém zápase přidal. Přístup hráčů je nezodpovědný.“

Ve skupině B hrají čtyři týmy. Jíkev je už se svým osudem sestoupivšího celku smířena několik kol. Sadská je čtvrtá a v klidu si může zahrát fotbal.
Dramatická dvě kola zažijí v Kounicích a v Loučeni. To jsou celky, které jsou stále ohroženy pádem do okresního přeboru. Lépe je na tom Loučeň, která má osmadvacet bodů a je desátá. Kounice jsou předposlední a mají o čtyři body méně. Následující kolo zřejmě rozhodne. Ovšem vzhledem k jarní bilanci Kounic nelze předpokládat, že by se svěřencům trenéra Lišky podařilo soutěž zachránit. Kounice vyhrály na jaře dvakrát a jednou hrály nerozhodně. Zbylých osm utkání prohrály. Navíc hrají zítra v Luštěnicích, které mají osmadvacet bodů a rovněž bojují o setrvání v I.B třídě. „Naše situace je hodně složitá,“ ulevil si kouniceký trenér Liška.

Loučeň hostí zítra Velim B a v posledním kole jede do Sadské. „Sice jsme poslední zápas vyhráli, ale poslední dvě kola budou stresující,“ řekl loučeňský kormidelník Otakar Ottomanský.