Fotbalová sezony začala pro pět týmů minulý týden, kdy se rozjely divize, krajský přebor a I.A třídy. Nejlépe do sezony vstoupili borci poděbradské Bohemie, kteří zvítězili u nováčka Kostelec u Křížku 2:1. Radost měli i divizní borci Litole, kteří přivezli bod za remízu 2:2 z Blšan. Týmy Polabanu Nymburk, Semic a Unionu Čelákovice prohrály a svou reputaci si budou chtít napravit ve druhém kole.

Litol přivítá v sobotu od 17 hodin na svém hřišti celek Českého Dubu. „Vstup do sezony se nám povedl. Loni jsme měli po čtyřech kolech nula bodů, nyní už máme jeden. A kdybychom měli po dvou kolech čtyři body, bylo by to super,“ přeje si před utkáním litolský kapitán Václav Sosnovský. Ten ještě zalitoval, že jeho tým neudržel v Blšanech dvougólové vedení. „Je to škoda. Každopádně teď chceme doma vyhrát.“

Nejistý je však start brankáře Rathouského, menší problémy měl i Adam Petrouš. Naopak k dispozici bude Světlý. „Musíme diváky naladit, určitě jsou hladoví. Proti Vltavínu gól neviděli, tak bychom je měli potěšit. Snad budeme mít o dost lepší začátek než loni,“ dodal Sosnovský.

To Čelákovice budou chtít prolomit kletbu domácích zápasů a odčinit porážku z prvního kola. Tým Unionu hostí v sobotu od 10.15 hodin mužstvo Souše, které je nováčkem soutěže. „Chceme získat tři body. O soupeři toho moc nevíme, ale nějaké informace si seženeme,“ řekl před utkáním čelákovický trenér Radek Skuhravý, jež nepočítá s tím, že by dělal po prvním zápase nějaké velké změny v sestavě. „Změny dělat nechceme. Bude jen záležet na tom, jestli bude Lokvenc,“ uvedl kouč Unionu. „Je budeme hrát více útočněji než minulý týden,“ varuje soupeře na dálku Skuhravý.

Třetím z týmů do party, který hraje doma, je poděbradská Bohemia. A hraje také v sobotu. Od 17 hodin přivítá na stadionu U radiostanice Červené Pečky. Psychická výhoda bude určitě na straně domácích. A to i proto, že Červené Pečky v prvním kole prohrály. „Měla by to být naše výhoda. Navíc hrajeme poprvé doma a budeme hrát určitě jinak než minulý týden. Budeme hrát hodně útočně, v Kostelci jsme byli dost zalezlí,“ střádá plány poděbradský stoper Jiří Kohoutek.

Ten si je vědom toho, že v týmu soupeře došlo k řadě změn. Ale nijak ho to nerozhodí. „Budeme hrát svůj fotbal, soupeře budeme napadat až u jeho šestnáctky, nechceme ho nechat hrát,“ uvedl stoper Bohemie. Mužstvu budou stále chybět vykartovaný Billý a dlouhodobě nemocný Sabo. „Voříšek se dal dohromady a nastoupit by měl také Dan Hruška,“ dodal Kohoutek.