Oba týmy vyhlásily před sezonou boj o nejvyšší příčky. Ale favoritem budou určitě fotbalisté z lázeňského města, kteří po třech kolech nepoznali hořkost porážky a ztratili jen dva body za remízu v minulém kole na půdě velimské rezervy. Semice sice v posledním kole zvítězily, ale u nich to byla první výhra v sezoně. První dva mače semičtí borci nezvládli a prohráli.
A s čím půjdou oba celky do zápasu? Vyzpovídali jsme tahouny obou týmů – poděbradského Jiřího Kohoutka a semického Štěpána Břízu.

Jak jste spokojeni s vaším vystoupením v úvodu sezony?
Kohoutek: Úvod se nám povedl, jen jsme chtěli vyhrát i ve Velimi. Šance jsme tam měli, ale nedali jsme je. Chtěli jsme na začátku všechny tři zápasy vyhrát. A teď se připravujeme na Semice.
Bříza: Spokojeni moc nejsme, jelikož jsme dvakrát prohráli. A to jsme chtěli mít plný počet bodů. Takže začátek sezony jsme si představovali jinak.

Co říkáte na dosavadní výsledky soupeře?
Kohoutek: Semice mě trochu překvapily, neboť před sezonou vyhlásily boj o postup a čekal jsem, že první dva zápasy zvládnou. Teď ale daly pět gólů a budou nabuzeny. Určitě budou chtít vyhrát a nepřijedou s obrannou taktikou.
Bříza: Poděbrady mě překvapily v prvním kole, kdy vyhrály jen 2:1 u nováčka. Čekal jsem výraznější vítězství, ale Kostelec bude asi dobrý. A taky jsem čekal, že vyhrají ve Velimi. S ní jsme hráli v létě a Poděbrady mají lepší tým než na nula nula.

Kde si myslíte, že má soupeř slabiny?
Kohoutek: V obraně. Mají dobrý útok, snaží se hrát ofenzivně a dávají hodně gólů, některé po standardkách. Semice chtějí hrát útočný fotbal a to by nám mohlo vyhovovat. Vždy s nimi padá hodně gólů a i toto derby bude hodně otevřené.
Bříza: Myslím si, že gólman Václavík má sice hodně vychytaných nul, ale vždycky jednu nebo dvě minely udělá. Toho bychom mohli využít a dát nějaký gól.

Co by mohlo na soupeře platit?
Kohoutek: Když budeme hrát míč rychle od nohy a soupeře napadat. Tak můžeme uspět. Standardky na soupeře asi platit nebudou, spíš by to mohla být hra po zemi.
Bříza: Musíme pokrýt střed hřiště, tam jsou Poděbrady silné. Na jaře nás právě ve středu pole přehrávaly, prostě jsou tam silné. Musíme to tam zahustit a využít nějaké brejky.

Jaký očekáváte vývoj zápasu?
Kohoutek: My chceme určitě vyhrát, ale musíme myslet také na obranu. Určitě nebudeme bezhlavě útočit. Ale budeme hrát útočně jako s Červenými Pečkami.
Bříza: Očekávám opatrný začátek zápasu. Postupně se to bude rozjíždět a bude záležet na tom, kdo dá první gól. Myslím, že branky padat budou, o góly nebude nouze. My jsme se snad v minulém kole rozstříleli, tak nás to nakopne.

A váš tip na výsledek?
Kohoutek: Určitě chceme vyhrát a nedostat gól. Myslím, že vyhrajeme dva nula.
Bříza: Myslím, že jedna dva vyhrajeme my. Jsme zdravě nabuzení a chceme už jen vyhrávat.