Rožďalovice jsou už jasným sestupujícím, ale Bohemii se hodí každý bodík. „Body stále potřebujeme,“ řekl Jan Bartheldy, kouč hostí. „Je to prestižní derby, takže nesmíme Rožďalovice podcenit. Budeme to mít těžké. To i proto, že máme stále dva zraněné a kádr není tak široký. Byl bych rád za bod, tři body by byly super,“ uvedl poděbradský kouč a jedním dechem dodal: „Ale ani naše výhra by nic neřešila, protože ve hře je ještě hodně bodů.“

Svoji kůži neprodají fotbalisté Trnavanu lacino. „Už kvůli našim příznivcům nemůžeme zápas vypustit, aby nám po nepovedené sezoně zachovali přízeň pro další sezonu,“ motivuje svěřence rožďalovický kormidelník Milan Švábenský. „Budeme to mít ale těžké, protože i my máme dlouhodobě zraněné hráče. Takže příležitost opět dostanou kluci z béčka. Chceme odehrát slušné utkání a o výsledek se porveme,“ burcuje Švábenský.

Poděbradský útočník Jan Fořt dal v minulém kole tři góly, a tak si na něj dají domácí pozor. „Hráče na to upozorním. Pak uvidíme, jak to zvládnou. Musíme hrát zodpovědně,“ dodal lodivod Trnavanu.