Jako sůl potřebují divizní fotbalisté Litole a Unionu Čelákovice body k záchraně. Další možnost připsat si nějaký bodový zápis mají oba týmy v sobotu. Litol hraje na půdě Benešova od 17 hodin, čelákovický Union se představí svým příznivcům, když se od 10.15 hodin postaví celku Roudnice nad Labem.

Union nasbíral na jaře pouhopouhé čtyři body. „Situace je krajně nepříznivá. Čas letí a body nepřibývají,“ uvedl před zápasem sekretář Čelákovic Milan Šikl. „Už potřebujeme nutně vyhrát, čtyři body na jaře jsou strašně málo,“ hlesl Šikl. A kde hledat příčiny nelichotivé bilance? „V některých zápasech jsme měli množství šancí, ale nedali jsme je. Snaha je vitět, ale není to bodově vyjádřeno. Třeba s Polepy zase rozhodly indoviduální chyby,“ řekl čelákovický sekretář, který vyjmenoval hráče, kteří asi do sobotního zápasu nenastoupí. „Dušek má antibiotika, Flekač je zraněný a Skuhravého start je ohrožen také,“ dodal Šikl.

O něco lépe je na tom Litol, která však také body potřebuje. Na jaře jich uhrála deset. „V Benešově to bude těžké. Ale nemuselo by to být těžké jako v Táboře,“ uvedl brankář Litole Václav Rathouský. „Každý bod se nám hodí, brali bychom i remízu. Ale vyhrávat musíme doma,“ dodal Rathouský.