Fotbalové I.B třída pokračuje o víkendu dalšími zápasy. A v tomto kole na sebe narazí hned ve třech duelech okresní celky. V sobotu se proti době postaví celky Trnavanu Rožďalovice a Milovic, v dalším střetnutí přivítá na svém trávníku Sadská rezervu nymburského Polabanu. V neděli si to pak rozdají celky Sokolče a hostujícího Slovanu Lysá nad Labem. Všechny zápasy mají úvodní výkop v 17 hodin.

V utkání Rožďalovic s týmem Milovic budou jasným favoritem hosté, kteří jsou na druhém místě a stíhají v čele rezervu Velimi. Ale říká se, že derby nemá favorita. „Milovice jsou těžký soupeř, ale hrát se dá s každým,“ uvědomuje si před duelem dvou okresních rivalů trenér Trnavanu Milan Švábenský, jehož tým naposledy prohrál v derby s Poříčany 1:2. To Milovice půjdou do boje v psychické pohodě, doma zdolaly silnou Sokoleč 3:0.

Pouze o čest a o body do tabulky půjde v zápase Sokolče s lyským Slovanem. Na postup oba týmy už nemyslí, se záchranou si lámat hlavu nemusí. Oba celky se pohybují v horních patrech tabulky, takže se dá očekávat pohledný mač.

Ovšem hodně rušno by mohlo být v Sadské, kam přijede rezerva Polabanu Nymburk. Týmy se pohybují ve spodních vodách a jsou bezprostředně ohroženi sestupem. Navíc se jim v jarní části sezony příliš nedaří. Sadská uhrála jediný bod, když v jarní premiéře remizovala s Libodřicemi. „Už je potřeba vyhrát. Je to naše poslední šance. Pokud se to nepovede, bude to hodně špatné. Pro nás může být jedinou útěchou, že se nedaří ani Polabanu,“ řekl před derby Petr Nedbal, záložník třináctého týmu tabulky.

„Výhodou pro nás může být, že se jim nedaří,“ uvedl vedoucí Polabanu B Karel Kovacs. „My jsme byli ale ve stejné sitiaci, dva zápasy jsme odehráli špatně. Chceme odehrát kvalitní zápas a zvítězit, půjde o velice důležité body,“ řekl vedoucí nymburského mužstva.