Fotbalový krajský přebor má před sebou předposlední kolo podzimní části. Po třinácti odehraných kolech jsou všichni tři okresní zástupci ve druhé polovině tabulky. Nejlépe je na tom zatím mužstvo Litole, které je osmé a doposud nasbíralo devatenáct bodů. Semice jsou se stejným počtem bodů desáté a nymburský Polaban je ještě o tři příčky níž a na svém bodovém účtu má sedmnáct bodů.

Ve čtrnáctém kole bude mít asi nejsložitější pozici celek Litole, který hraje na trávníku lídra soutěže, celku FK Kolín. Do Kolína však jede Litol posílena výhrou nad Brandýsem z posledního kola. „Nebude to nic lehkého, navíc asi budeme oslabeni o dva zraněné hráče,“ uvedl Václav Sosnovský, kapitán Litole. „Od nás to asi žádná útočná smršť nebude, bodíček by byl zlatý. Ale lepší by byly tři,“ řekl s úsměvem Sosnovský.

Semice sehrají svoje utkání na půdě čtrnáctého Nového Strašecí. V minulém kole tým trenéra Josefa Pavliše vyhrál nad Berounem po třech porážkách v řadě. „Chtěli bychom u soupeře neprohrát. Situace pro nás bude ale o to složitější, že tam v minulém kole vyhrál Nymburk a domácí nebudou chtít prohrát podruhé za sebou doma,“ řekl vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka.

Týmu budou chybět někteří hráči. Kromě útočníka Koštíře, který má stopku za čtyři žluté karty, nebude hrát Jaroslav Semecký a zřejmě ani Novotný. „To je velké oslabení. I přesto chceme nějaký bodík přivézt. Když hráči předvedou výkon jako proti Berounu, můžeme uspět. Ale hráči musí bojovat,“ dodal Čepelka.

Polaban Nymburk bude hrát doma a postaví se devatenáctibodovým Neratovivím. Také Polaban v minulém kole vyhrál, když si přivezl všechny body z Nového Strašecí. „Je to pro nás další důležité utkání, které chceme vyhrát. Uděláme pro to maximum, protože jsme chtěli před začátkem soutěže nejméně dvacet bodů a k této metě nám chybí tři body. A pokud bychom vyhráli, dostali bychom se před našeho nedělního soupeře,“ řekl hrající asistent Stanislav Bejda.

Fotbalová veřejnost na okrese hovoří o tom, že Polaban posílil svůj realizační tým. Do klubu měl přijít trenér Josef Košátko, který v letošní sezoně trénoval mužstvo Náchod / Deštné a dříve působil také v divizní Velimi. Podle našich informací by měl být jakýmsi poradcem. „K tomu se odmítám vyjádřit,“ hlesl Bejda.