Nováček v I.B třídě skupině C, fotbalisté Poříčan, skončil po podzimní části na sedmé příčce se ziskem dvaceti bodů. Trenér Václav Kupr hovořil o podzimní části soutěže, změnách v týmu a o nadcházející jarní části.

Po podzimu jste na sedmém místě se ztrátou tří bodů na třetí Sokoleč. Jak byste podzimní část zhodnotil?
Jako nováček soutěže jsme si nevedli špatně. Žádný ze soupeřů nás vyloženě nepřehrál. Nováčkovskou daň jsme zaplatili pouze v Sokolči, kde se nám zápas vůbec nepovedl.

Co byste na jaře chtěli zlepšit?
Pro jarní část sezony pro nás bude důležité zaměřit se na obrannou činnost mužstva. Dostáváme na moje gusto poměrně hodně branek a musíme s tím něco dělat.

Máte třetí nejlepší ofenzivu v soutěži, vstřelili jste třicet branek, jenomže o 23 z nich se podělili tři hráči, Martin Puk, Koula a Sedláček. Není to nevýhoda, že góly nejsou rozděleny mezi více hráčů?
Abych byl upřímný, mně je úplně jedno, kdo branky dává. Bylo by asi dobré mít více gólových hráčů, ale na druhou stranu jsem rád, že se daří především útočníkům.

Jako většinu týmů máte skvostnou bilanci na domácím trávníku, neprohráli jste žádný zápas, ale venku se vám tolik nedaří, máte pouze šest bodů. Čím si to vysvětlujete?
Máme jednoznačně největší návštěvnost ze všech týmů v soutěži, což nám hodně pomáhá v domácích zápasech. Určitá výhoda je i menší hřiště. Venku jsme měli smůlu, když jsme nedokázali zvládnout druhé poločasy v Bílém Podolí a v Jirnech. Především zápas v Jirnech mě budí ze snu. Tam jsme měli jednoznačně vyhrát. V Rožďalovicích a Ostré jsme prohráli o gól.

Zůstane přes zimní přestávku váš tým pohromadě? Případně kdo by měl odejít? A nebo budete chtít spíše posilovat?
Vedení se snaží pochopitelně tým udržet i pro jarní sezonu. Naším cílem s Romanem Marušákem je přivést do mužstva ještě dva až tři hráče. Tito hráči musí ale splňovat dvě kritéria. Nejenom fotbalové, ale i lidské, vzhledem k tomu, že se v Poříčanech udělala skvělá fotbalová parta, kterou bychom neradi narušili.

Jak bude vypadat vaše přípravné období? Budete se připravovat v rámci turnajů a nebo budete hrát pouze přátelské zápasy?
Po návratu ze soustředění jsme začali se zimní přípravou. Tradičně se účastníme turnaje v Kostelci nad Černými lesy. Týden před začátkem jarní sezony máme poslední přípravný zápas s Luštěnicemi.

S jakým výsledkem byste byl spokojen na konci sezony?
Spokojenost bude s jakýmkoliv umístěním v horní polovině tabulky. Pro nás je ale důležité udržení v soutěži a zkvalitnění kádru.

Střelci týmu

11 – M. Puk
6 – Koula
6 – Sedláček
3 – J. Puk
2 – Minarčík
2 – Novotný

Brankáři s nulou

2 – Hanuš
1 – Šrůta

TOMÁŠ KUBÁNEK