Polaban - Poděbrady 4:1

Zápas vyšel o mnoho lépe domácím fotbalistům, kteří rozhodli o své výhře už v prvním poločase. To dali tři branky, dvě z nich padly po standardních situacích.

Po změně stran daly oba týmy po jedné brance, a oba tyto góly byly opět dílem dobře zahraných standardek.

Hostující tým jakoby podlehl velkému derby odvěkých rivalů. Nemohl se dostat ke své tradiční kombinační a hře a balony pouze nakopával. Polaban těžil především ze svého obrovského důrazu, vyhrával osobní souboje. No a pak ty standardky.

Poděbrady ale nesložily zbraně, po přestávce zlepšily svoji hru a snížily. Jenže se pak tečovanou střelou trefil podruhé v zápase mladý Nedorost a bylo rozhodnuto definitivně. Pak už zvedl přítomné diváky, kterých bylo na stadionu sedm stovek, jen brutální faul poděbradského Billého. Za takový zákrok by se nemusel stydět ani protřelý kriminálník. A Bohemia dohrávala v deseti.

Branky: 11. a 73. Nedorost, 37. Farkaš, 40. Mareš – 62. Suchánek. Rozhodčí: Voldán. ŽK: Čerych, Čejka, Doležal, Růžička, Kalina – Billý, Voříšek, Jan Fořt. ČK: 78. Billý. Diváci: 700. Poločas: 3:0.
Polaban Nymburk: Doležal – Bobek, Farkaš, Ott, Nedorost – Čerych (80. Bláha), Růžička, Čejka (90. Jech), Kalina – Holan, Mareš (85. Havlík).
Bohemia Poděbrady: Václavík – Billý, Kohoutek, Suchánek, Voříšek – Novák, Jiří Fořt (49. Sabo), Rulc, Poděbradský (68. Kasák) – Jan Fořt, Jirásek.

Jak šly minuty

11. trestný kop ze strany domácího Nedorosta se zastavil až v síti – 1:0
18. opět stejná situace, míč prolétl těsně vedle
37. rohový kop Bobka lehce tečoval Farkaš – 2:0
39. trestný kop Rulce skončil těsně nad brankou Doležala
40. obraně utekl Mareš a přeloboval vyběhnuvšího Václavíka – 3:0
52. hlava Rulce těsně vedle
58. Václavík otálel z odkopem, jeho odkop zblokoval Mareš, ale nic z toho nebylo
62. Suchánek dobře hlavičkoval, bravurním zákrokem jej ale vychytal Doležal. Z následného rohového kopu už ho ale Suchánek trochu se štěstím překonal – 3:1
73. Nedorost se opět postavil k tresnému kopu z ostrého úhlu. Jeho pokus ale lehce přizvedl Novák a Václavík byl bezmocný – 4:1
77. vydařenou hlavičku Kohoutka vyrazil Doležal
78. Billý brutálně fauloval Mareše a musel do sprch