FK Kolín – Nymburk 2:0

Ve středočeském derby s Kolínem se potvrdilo to, že nymburské výkony úplně neodpovídají jeho postavení v tabulce. Hosté podali velmi bojovný a sympatický výkon a byli nebezpeční zejména při standardních situacích, při kterých měli výraznou výškovou převahu.
Hráči Kolína se však nenechali zaskočit, působili v celém utkání fotbalovějším dojmem a i s bráněním standardních situacích si až na jednu výjimku poradili.

Domácí soupeře přehrávali, ale v prvním poločase se dostávali jen do náznaků šancí, a tak se šlo do kabin bez branek.
Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, domácí se snažili překonat obranu soupeře a s postupem času se jim to začínalo dařit. Nejdříve jim však ještě jednou v zápase pomohlo štěstí, když kapitán hostí Kubín krásnou střelou z volného přímého kopu nastřelil břevno.
Domácí se do vedení dostali v 70 minutě, kdy přetažený centr Havránka vrátil před branku Biško a na malém vápně se nemýlil důrazný Volavka. Kolín si v závěrečné čtvrthodině vypracoval další šance, ale Volavka ani Beran je nevyužily. A tak vítězství Kolín potvrdil až v předposlední minutě, když se střelou zpoza šestnáctky trefil Mužík.

„Jsem zklamaný z výsledku. Hráli jsme rovnocennou partii s Kolínem, který má centrum mládeže. Škoda, že nám nebyla uznána regulérní branka ze začátku zápasu. Tentokrát jsme vydrželi fyzicky, ale opět jsme selhali v koncovce,“ litoval kouč starších dorostenců Polabanu Jaroslav Bejlek.

Branky: 70. Volavka, 89. Mužík. Poločas: 0:0.
Polaban: Heršálek – Krejčík, Rys, Najman, Kubín – Čejka, Jůza, Jareš, Nedorost (75. Novotvný) – Havlík, Čerych (46. Ryšánek).

Kolín – Nymburk 1:2

Domácí mladší dorostenci nestačili na předposlední tým tabulky. Po úvodní vlastní brance dokázal Kolín díky trefě střídajícího Volavky srovnat, ale Nymburk to nepoložilo a vsítili druhý gól. Na ten už domácí nedokázali odpovědět.
„Je to pro mě velké zklamání. I když musím uznat, že soupeř hrál dobře a šel za vítězstvím,“ řekl trenér kolínského mladšího dorostu Vladimír Malinovský.
„V zápase jsme podali bojovnější výkon než domácí a proto jsme vyhráli, hlavně jsme neudělali hloupé chyby, díky kterým jsme předchozí zápasy smolně prohráli. Na derby jsme se těšili a o to víc nás těší 3 body,“ uvedl kouč nymburských dorostenců Aleš Dočkal.

Branky: 47.Volavka – 8. Kulhánek, 58. Jareš. ČK: 67. Mojžíš (Kolín). Poločas: 0:1.

Polaban: Liebelt – Valdman, Kulhánek, Ryšánek, Holánek – Novotný, Herzán (60. Ladýř ), Lukavec (47. Grospič ), Kudrna - Jareš - Lambert (63. Pešek ).