A tým před sezonou posílil. Přišel Škarecký (naposledy Velim), Říha (naposledy Litol) a Michal Jareš (naposledy (Milovice). Naopak kádr opustili Martin Kulhánek a Holan. „Ztráta Kulhánka je citelná. Ale s posílením jsem spokojený. Škarecký i Jareš jsou velkým posílením, Říha prošel mládežnickou Mladou Boleslaví a je šikovný a perspektivní,“ řekl na adresu nových akvizic kouč Polabanu Lukáš Vlk.

A jaké má mužstvo cíle? „Po postupu stabilizovat kádr a nemít starosti se záchranou,“ řekl Vlk.

V kuloárech se také hovoří o tom, že by Polaban chtěl do dvou nebo tří let postoupit do divize. „Nějaká vize tady je. .Ale bude záležet na možnostech, hlavně finančních. My jsme začali jít cestou našich hráčů, nebo hráčů z blízkého okolí. Časem se ukáže, jestli je to cesta právná a jestli místní kluci na divizi mít budou. Já však zůstávám nohama na zemi. Musím ale říct, že se zlepšila spolupráce s okolními kluby, dá se dojít ke vzájemné dohodě,“ potěšilo trenéra Nymburka.

Jeho tým vstoupí do sezony domácím duelem s Novým Strašecím. Zápas začne v 17 hodin. „Vstup je vždycky důležitý. Soupeř je pro nás trochu nečitelný. I přesto, že s ním mám zkušenosti ještě z doby, kdy jsem za Polaban hrál a také máme nějaké informace. Bude to hodně důůežitý začátek,“ uvel Vlk. Jeho tým v generálce porazil Čelákovice vysoko 7:1. „Ukázalo se, že se dá hrát s každým. Jde o přístup hráčů, jejich bojovnost a nasazení,“ dodal Vlk.