Kolín – Polaban Nymburk 2:1

Polaban toho v Kolíně moc nepředvedl. Jeho jediná střela na bránu sice znamenala vedoucí gól zápasu, ale to bylo z jeho strany vše. Jinak hosté úporně bránili v deseti hráčích a často se uchylovali k osvobozujícím odkopům.

Rozdíl mezi oběma celky byl patrný od první minuty. Zápas by se dal nazvat dobýváním nymburského hradu. Kolín měl jasně navrch a kromě dvou gólů trefil ještě třikrát brankovou konstrukci.

V prvním poločase byl nejblíže gólu Štoček, který mířil do břevna. Ve druhé půli vychytal Svobodu Hemmer a pak přišel nenadálý úder Nymburka, když napřáhl Černohlávek a jeho rána skončila pomocí tyče v bráně. Domácí vyrovnali už za čtyři minuty, penaltu proměnil Kalivoda. Pak trefil Kolín dvakrát břevno a v závěru se dočkal kanonýr Štoček, kterého parádně našel Svoboda – 2:1.

"Naše výhra byla naprosto zasloužená. I když se rodila těžce," řekl kouč Kolíma Bohuslav Pilný. "Naštěstí se nám povedlo zápas otočit, i když to chvíli vypadalo, že to nezvládneme. Individuální výkony některých hráčů byly špatné. Jinak to bylo dobývání, kvalitnější mužstvo by nás asi tentokrát porazilo. Oni přijeli jen bořit před vápno. Spíš byla jejich chyba, že nebodovali, než náš dobrý výkon. Takový amsábl tady ještě nebyl," uvedl Pilný.

Branky: 67. Kalivoda (z PK), 87. Štoček – 63. Černohlávek. Rozhodčí: Schořovský. ŽK: 1:3. Diváci: 250. Poločas: 0:0.

FK Kolín: Čižinský - Franc, Zdeňka, Třešňák, Mach (75. Kesner) - Kocourek (69. Kubát), Kalivoda, Michálek (46. Holub), Čapek - Svoboda, J. Štoček.

Polaban Nymburk: Hemmer – Havlík (89. Průcha), Bouda, Ott, Novotný - Škarecký, Bejda, Černohlávek, Souček (88. Ježdík), Mareš - Lev.