Libiš - Polaban 5:1

Polaban propadl při bránění standardních situací a z Libiše si odváží debakl.Do slunečného chladnějšího rána vyběhly obě mužstva na zelený pažit, aby předvedla přítomným divákům své umění. Od samého začátku se hra přelívala z jedné strany na druhou, avšak bez ohrožení obou brankařů. Příšla však 11. minutaa v ní akce domácích jako z fotbalové čítanky. Válek převzal míč na vlastní polovině a bleskově uvolnil Wernera na pravé straně a ten s přehledem poslal míč nabíhajícímu Jiráskovi, který způsobem sobě vlastním se nemýlil a domácí šli do vedení.

Domácím jakoby narostly křídla. Hra s zrychlila a hosté zaskočeni jejím vývojem se dostali pod tlak domácích, kteří přidali další branku ve 14. minutěpo rohovém kopu Špičky. Pohotovým střelcem hlavou byl Trojan. Nymburk v této době hrozil jen brejkovými akcemi, které ovšem byly bez patřičného důrazu. Domácí pokračovali ve své hře a ve 37. minutěpo dalším rohovém kopu Špičky se v pokutovém území nejlépe orientoval Zuskin a domácí vedli 3.0.

Hosté se sice i nadále pokoušeli o nátlakovou hru, ale obrana domácích byla vždy na místě. Začátek druhé části patřil tentokrát domácím, kteří zřejmě dostali hlad na další branky a opět přitlačili hosty k jejich pokutovému území. V 53. minutěrozehrál Špička přímý kop na volného Gondeka, který z voleje střílí na branku hostí. Jeho prudkou střelu z námahou vyráží brankař Dušánek, ale pohotový Novák vrací míč do jeho sítě – 4:0. Po tomto gólu domácí polevili a hosté se snažili tohoto výpadku využít a začali se stále více tlačit na Šídlovu branku.

Nevyužili serii přímých kopů a co prošlo likvidoval dobře chytající Šídlo v brance domácích. Libiš se dostala opět ke slovu v 71. minutě, kdy Novák nastřelil břevno ao minutu pozdějipo přihrávce od Wernera střílí svou druhou branku, nekompromisně Jirásek. V 79. minutědošlo těsně za hranici pokutového území ke zbytečnému faulu domácího hráče na hráče hostí a exekutor Průcha se nemýlil a snížil na konečný stav 5.1. V závěru se již ani jedno mužstvo do brankových šancí nedostalo a tak domácí slavili překvapující vysoké vítězství.

Branky: 11. Jirásek, 14. Trojan, 32. Zuskin, 53. Novák, 72. Jirásek - 79. Průcha (PK). Rozhodčí: Hůla. Diváci: 130. Poločas: 3:0.

Polaban Nymburk: Dušánek - Navrátil, Zemanec, Ott, Mareš - Škarecký (75. Havlík), Černohlávek, Bejda, Havrda (35. Rudzan)- Průcha, Březina (46. Madyar).