Fotbalisté Poděbrad si ve druhém přípravném zápase před novou sezonou v I.A třídě na hřišti v Křečkově pořádně zastříleli. Utkali se s rezervou Polabanu Nymburk a té uštědřili pořádnou nakládačku.

Poděbrady – Polaban B 8:0

V prvním poločase to rozhodně na takový výprask nevypadalo. Hra byla vyrovnaná, ale góly dávali jen poděbradští fotbalisté. Ti dali do přestávky dva góly, po přestávce jich ale přidali dalších šest.

Na začátku zápasu měla nymburská rezerva několik vyložených šancí, ale neproměnila ani jedinou. Zmar všeho přišel po změně stran, kdy Kukla neproměnil ani pokutový kop. Špaček mu jeho pokus lapil. Poděbrady pak přidaly třetí gól a od té doby bylo na hřišti už jenom jedno mužstvo.

„Soupeř byl rozhodně kvalitnější než v sobotu Hlušice. Prvních patnáct minut byli hosté lepší a šli třikrát sami na brankáře. Gól ale nedali. Hra byla i nadále vyrovnaná. Pak ale soupeř nedal penaltu, my jsme vzápětí přidali třetí gól a oni úplně odpadli. A začalo se to tam sypat. Jak jsem řekl, soupeř byl kvalitní, ale po třetí brance se sesypal,“ řekl po utkání kapitán Poděbrad Jan Jirásek.

„První půle byla dobrá, ale zase jsme nedali šance. Měli jsme asi pět nebo šest tutovek,“ řekl vedoucí hostujícího mužstva Karel Kovács. „Kdybychom na začátku dali nějaký gól, mohl být výsledek jiný. Takhle je výsledek hrozný, spokojeni s ním rozhodně nejsme, ale je to pořád jen první příprava,“ dodal nymburský Kovács.

Branky: Kasák 2, Pokorný 2, Jan Fořt 2, Voříšek, Poděbradský. Poločas: 2:0.

Poděbrady: Špaček – Novák, Hruška, Suchánek, Poděbradský – Voříšek, Jiří Fořt, Rulc, Jirásek – Jan Fořt, Kasák, střídali Pokorný, Lacina, Káninský.

Polaban Nymburk B: Havelka – Hospodka, J. Grešula, Rys, Krejčík – Poklop, Kukla, Kubálek, Nedorost – Soukal, Kápička, střídali Pivec, Kvasnička, Spilka, Martinka.