Obránce, který hrál ještě v sobotu za dorost stopera, chytal už podruhé v sezoně. V Jesenici vychytal výhru 2:0, nyní má na kontě druhé vítězství coby gólman. „Za stavu 1:0 pro domácí chytil samostatný nájezd. A to nás nastartovalo, do té doby jsme se rozkoukávali,“ řekl na adresu muže v rukavicích kapitán Bohemie Jan Jirásek. „Fakt nás podržel.“

Poděbrady přišly o vedení čtyři minuty před koncem, ale v devadesáté minutě rozhodl právě Jirásek.

Brankář Suchánek však nebyl jediný hráč, jehož výkon poděbradský kapitán vyzdvihl. „Výborně zahrál Ondra Kasák, který byl u všech tří našich gólů. Po dlouhé době zahrál tak, jak má útočník hrát,“ popíchl kolegu ze sestavy Jirásek.

Tři body si do tabulky I.A třídy připsali také fotbalisté Sokolče, kteří zvítězili 2:1 v Mnichově Hradišti. „Bylo to kvalitní utkání, divákům se muselo líbit. Z naší strany to byl jeden z nejlepších výkonů na jaře,“ mnul si spokojeně ruce trenér Stanislav Košek. „Šance byly na obou stranách, ale myslím, že my jsme si zasloužili výhru víc,“ má jasno Košek.

Jeho tým vedl 2:0, jedinou branku inkasoval v poslední minutě. „Kontrolovali jsme hru a v 90. minutě jsme udělali blbost. To už ale nic neřešilo. Byl jsem hodně spokojený, všichni zahráli výborně. A dobře hrál i soupeř,“ dodal sokolečský kormidelník.