Fotbalisté poděbradské Bohemie jsou po polovině sezony v krajské I.A třídě skupiny B na osmé pozici. Jak je s tímto umístěním klub spokojený? Na to jsme se ptali trenéra týmu Jana Bartheldyho.

Chtěli jste se určitě pohybovat ve středu tabulky, nakonec je z toho 8. místo. Takže spokojenost s podzimem?

Ano. Chtěli jsme však získat pětadvacet bodů, což se nám nepodařilo.

V čem vidíte největší pozitiva a naopak zápory podzimu?

Pozitiva vidím především v tom, že se nám podařilo doplnit tým o Hrušku a Hrabala a naopak negativně vidím úzký kádr a střídání krajních obránců, kdy každý zápas hráli jiní hráči a nemohli jsme tedy ustálit složení obranné čtyřky. Ve chvíli, kdy se nám začalo herně dařit, se nám zranili nebo byli vyloučeni klíčoví hráči, proto jsme v následujících zápasech nemohli navázat na zlepšenou hru a potvrdit ji výsledkově.

Mužstvu se daří na domácím trávníku, kde prohrálo pouze jednou a navíc máte slušné skóre 18:8. Máte na vašem stadionu více sebevědomí?

Na tomto místě bych se rád zmínil o našich fanoušcích, kteří chodí fandit v slušném počtu a dokáží nás podržet ve chvíli, kdy se až tolik nedaří a hráče vyburcují, nebo poděkují za pěkný výkon. V domácích zápasech jsou tedy velkou oporou.

Jaké budou vaše cíle pro druhou polovinu sezony?

Rádi bychom se i během druhé části sezony pohybovali v klidné části tabulky a vzhledem k tomu, že přestavba kádru je na začátku, na vyšší cíle máme ještě čas.

V čem vidíte největší nedostatky vašeho týmu?

Především v proměňování šancí, v obranné činnosti při přebírání hráčů a útočení ve větším počtu hráčů. Nakonec ještě v úzkém kádru a tudíž malé konkurenci v týmu.

Už jste přemýšleli o některých změnách ve vašem kádru přes zimní přestávku?

Rádi bychom prodloužili hostování některých hráčů a pokud by to bylo možné, zkusit dotáhnut do konce i přestup.

Máte už vytipované případné posily?

Vrátí se nám Brtek z hostování, od toho si slibuji zvýšení konkurence mezi útočníky, doufám, že mu hostování pomohlo a jeho vstřelené branky mu pomohly zvýšit sebevědomí. Další je teprve v jednání, z toho důvodu nebudu předjímat, jak to dopadne.

Kdy zahajujete zimní přípravu? Budete se účastnit některého z turnajů?

S přípravou začneme 12. ledna, v přípravném období sehrajeme tři až čtyři přípravné zápasy a v této době se taky zúčastníme turnaje v Červených pečkách.

Střelci

6 – Jan Fořt
5 – Vaněk
2 – Rulc
2 – Jan Fořt
2 – Suchánek
1 – Brtna
1 – Jirásek
1 – Jelínek
1 – Voříšek
1 – Hrabal
1 – Káninský
2 góly byly vlastní

Brankáři

3 – Špaček