Fotbalisté Bohemie Poděbrady měli letos postupové ambice. Tým pod vedením Jiřího Holatky dokráčel na podzim na druhé postupové místo. Jaro ale Bohemii nevyšlo a skončila až čtvrtá.

Bohemii zřejmě chyběl klasický útočník. Útočník Uhlíř dal jen sedm gólů. Stejně branek dala i opora týmu Martin Billý, který hrál ovšem především na pozici stopera. „Většinu gólů jsem dal na podzim. Na jaře už to stejně jako celému týmu tolik nešlo,“ řekl Martin Billý. Sezonu podle svých slov hodnotí negativně. „Asi jsme nechtěli skončit čtvrtí. Dobrý byl jen podzim. Sice byla těžká zimní příprava, ale jaro nám nevyšlo,“ má jasno poděbradský obránce.

Proč tým potkal velký propad?

Asi to bylo tím, že jsme měli hodně mladých hráčů. Chyběl nám někdo zkušenější, kdo by podržel míč nebo ho dobře rozehrál.

Bylo to i tím, že tým nenašel klasického střelce?

Určitě. Chyběl nám klasický hrotový útočník.

Několik zápasů na domácím hřišti jste nečekaně ztratili…

Opět to bylo tím, že chyběl zkušený hráč, který by tým podržel. Dělali jsme zbytečné chyby a opět musím zopakovat, že chyběly góly. Kdybychom dali více gólů, mohli jsme skončit někde jinde.

Jakým směrem nyní půjdou Poděbrady?

Myslím, že odejde hodně hráčů a bude se budovat nový tým.

Takže se nedá čekat opětovný útok na přední pozice?

Myslím, že asi ne.

Zůstáváte v Poděbradech?

Zatím nevím. Mám nějaké nabídky, takže uvidím.

PODĚBRADY – STŘELCI


7 – Billý, Uhlíř, 6 – Fořt, 5 – Kasák, 4 – Jirásek, 3 – Brtek, Novák, Pavel, 2 – Pavelka, Hruška, Suchánek, 1 – Rulc, Brtna, Kama.


PODĚBRADY – BRANKÁŘI

8 – Hospodka, 1 – Suchánek.

TABULKY NAJDETE ZDE