„Ve mě to pořád přežívá. Také jsem kvůli tomu chtěl skončit. Pro mě to je pořádn obrovské zklamání,“ řekl kouč poděbradské Bohemie Jiří Holatka.

Přitom Bohemia se po polovině sezony pohybovala ve spodních patrech tabulky. Pak však nabrala obrovské tempo a vyhrávala jeden zápas za druhým. „My jsme se šli po polovině sezony zachraňovat. Začali jsme hrát fotbal, Jan Fořt byl jedním z nejlepších střelců, brankář Václavík měl nejvíce vychytaných nul. Přiblížili jsme se postupu a pak přišlo zklamání. Prostě jsme si zasloužili postoupit a jedním nesmyslným zápasem jsme si to zkazili,“ lituje ještě dnes kouč Poděbrad.

Jeho tým před novou sezonou posílil. Přišel Zumr z Pátku, Dan Hruška z Velimi a Roman Herzán se vrátil z kolínského dorostu. Kádr nikdo neopustil. „Současný kádr mužstva by měl mít nejvyšší cíle,“ uznal Holatka. „A to i přesto, že Sabo je stále zraněný, Billý má ještě na šest zápasů stopku a Hruška neodehraje zdaleka všechny zápasy.“

V prvním utkání se Bohemia postaví celku Kostelec u Křížku, který je nováčkem soutěže. „Vstup je samozřejmě vždycky důležitý. Mrzí mě, že nemohou hrát hráči, které jsem vyjmenoval, navíc je zraněný Voříšek. Na druhou stranu musí další hráči předvést, že máme na to, abychom hráli o nejvyšší příčky. Soupeř je ale ambiciózním nováčkem a nás rozhodně nečeká snadné utkání,“ dodal poděbradský trenér Holatka.