Jako ve špatném snu si museli připadat fotbalisté Červených Peček na trávníku poděbradské Bohemie, kde v dalším pokračování I.A třídy prohráli potupným pětibrankovým rozdílem.

Poděbrady - Červené Pečky 5:0

Než se diváci stačili rozkoukat, vedla domácí Bohemia o dva góly. To běžela teprve čtvrtá minuta. Od té doby bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. A to se také v dalších minutách ukázalo. V 19. minutě se navíc k trestnému kopu postavil poděbradský Rulc a zvýšil už na 3:0. A to ještě předtím Jirásek zamotal hlavu obránci, položil si gólmana a pak trestuhodně přestřelil.

Hosté měli jedinou vážnější šanci těsně před poločasem, ale hlavička Hačky šla těsně vedle Václavíkovy brány. Ale to už bylo v době, kdy domácí vedli dokonce o čtyři góly. Poděbrady předvedly po dlouhých minutách povedenou akci, na jejímž konci byl kapitán Boheme Jirásek.

Po změně stran se už dohrávalo jen z povinnosti a pouťovém tempu. O vítězi nebylo pochyb a hosté byli navíc bezzubí. Ve 47. minutě zvýšil po samostatném úniku Jan Fořt – 5:0. Pak se dlouho nic podstatného nedělo, až v samotném závěru zahodil tutovku domácí Jirásek, stejně si počínal na druhé straně střídající Svoboda.

Branky: 2. Voříšek, 4. Poděbradský, 19. Rulc, 42. Jirásek, 47. Jan Fořt. Rozhodčí: Navrátilová. ŽK: 0:3. Diváci: 70. Poločas: 4:0.
Bohemia Poděbrady: Václavík – Voříšek, Suchánek, Kohoutek, Mojžíš – Poděbradský (71. Vácha), Rulc, Sabo (46. Kasák), Novák (82. Týma) – Jirásek, Jan Fořt.
Červené Pečky: Vocel – Nádvorník (46. Svoboda), Herčík, Krátký, Janovský – Procházka, Rejthárek, J. Kulhánek (61. Hervert), Kutil – Hačka, Vohnický.