Červené Pečky – Poděbrady 2:0

Kouč Červených Peček Radek Kulhánek zamíchal složením obrany a v útoku dostala přednost nová anglická posila Samuel Langford a odvděčil se asistencí u druhé branky. Poděbrady nebyly horším mužstvem, ale doplatily na chabou koncovku a litují nevyužité převahy z první poloviny střetnutí.

„Hrálo se o šest bodů, proto jsme chtěli začít opatrně a bez obdržené branky. To se povedlo i za cenu převahy Poděbrad v prvním poločase, kdy byly aktivnější a získaly řadu standardních situací. My jsme se snažili o rychlé útoky, ale bylo jich pomálu a bez vážnějšího ohrožení branky. V zakončení na tom byl stejně i soupeř, pouze jednou se míč otřel o tyč. Přání jít do vedení se nám splnilo, velkou měrou tomu napomohla po centru do pokutového území chyba gólmana Martince. Po brance jsme přece jen ožili a v závěru ještě po Langfordově akci dokázali přidat druhou branku,“ okomentoval utkání trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

Branky: 56. Zach, 81. Vohnický. Rozhodčí: Zikmunda. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 0:0.

Č. Pečky: Vokáček – Růžička, Lipský, Kubín, Janovský (65. Hošek) – Procházka (75. Vohnický), M. Rejthárek, J. Kulhánek (87. Kudláček), Adamec, Zach – Langford.

Poděbrady: Martinec – Novák (80. Jelínek), Suchánek, Hruška, Vácha (60. Poděbradský) – Vaněk (70. Kejda), Rulc, Jiří Fořt, Jirásek – Jan Fořt, Brtek.

Miloslav Kapic