Česká fotbalová liga nabídla o víkendu opět středočeské derby, které obstaraly Sokol Ovčáry a FK Králův Dvůr. Utkání slibovalo fotbalový zážitek, vždyť se střetly týmy patřící mezi elitu soutěže. Nakonec předpoklady daly za pravdu, divák se nenudil, i když především ti domácí se museli spokojit jen s remízou 1:1.

„Utkání se muselo líbit, i když výsledek je pro nás vzhledem k vývoji zklamáním, ale soupeř měl své kvality,“ řekl na úvod trenér Ovčár Pavel Janeček. „Musím dát trenéru Janečkovi za pravdu. Výkon obou mužstev byl na poměry v ČFL velmi dobrý,“ připojil se kouč Králova Dvora Miloslav Kučera k slovům Pavla Janečka. „Jen mi je tak trochu trenéra Ovčár líto. Nám bod nic neřeší, ale pro Ovčáry je to ztráta v boji o první místo. Ovčárští nás v prvním poločase přehrávali, ale po naší vyrovnávací brance jsme se snažili dobrý výsledek udržet. Hráli jsme uvolněně a bez tlaku, což se projevilo i ve vyrovnaném výkonu ve všech řadách. Myslím si, že remíza je spravedlivá,“ zhodnotil utkání kouč hostů Miloslav Kučera.

Ovčáry sice remízou ztratily dva body, ale trenér tamního Sokola Janeček to vzal s nadhledem. „Samozřejmě, že každá bodová ztráta mrzí, ale hráčům nemohu nic vytknout. Hráli s chutí a pro diváky. Je třeba vidět, že soutěž je dlouhá a náročná nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Po našem prohraném souboji o čelo tabulky v Sezimově Ústí a následně jejich vítězství ve Varnsdorfu nebylo snadné hráče na utkání s Královým Dvorem motivovat. Nakonec se to podařilo. Je škoda, že jsme po přestávce nepřidali branku navíc. Naše snaha teď bude upřena na uhájení druhého místa,“ dodal kouč Sokola Ovčáry Pavel Janeček.

Druhou branku měl na noze útočník Petr Hyka, kterého nakonec neúspěch mrzel. „Škoda, že jsem nezužitkoval akci Milana Matějčka a nezvýšil vedení na 2:0. V nejméně příznivém okamžiku mi skončil míč na holeni, takže jsem nemohl podle svých představ zamířit a vystřelit,“ vysvětlil neproměněnou šanci útočník Sokola Ovčáry.

Straka si s Denisem poradil

Život, i ten fotbalový občas nepostrádá hlouposti. Při duelu Sokola Ovčáry s Královým Dvorem vběhli na hrací plochu dva pejskové - jako svého času při lize v Liberci, kde sudí Pavlín Jirků pobavil zaplněné ochozy tím, že čtyřnohému příteli člověka udělil ŽK – za neochotu opustit hrací plochu. V Ovčárech si všechno vzal pod svou režii domácí gólman Radim Straka. Bylo vidět, že si s pejsky rozumí. Hravě je polapil do své náruče a předal manželce domácího plejera, útočníka Petra Hyky. Bylo to zpestření, za které si domácí gólman vysloužil potlesk na otevřené scéně.

LUBOŠ KURZWEIL, VLASTIMIL DUDÁČEK