Fotbalový okresní přebor pokračoval zápasy třetího kola. Trojice papírových favoritů na postup nezaváhala a zvítězila. Plný bodový zisk zatím mají týmy Přerova a Městce Králové.

Čtyři duely vyhrály domácí celky, jeden zápas skončil plichtou a dvakrát se z výhry radovali hosté. Střelci třetího kola se stali dva autoři hattricku – loučeňský Štěpánek a Velenský z Městce Králové. Oba pomohli svým týmům k vysokým výhrám.

Pátek - Sadská B 3:0

V Pátku se diváci dočkali branek až po poločase. V 55. minutě prošel Vančura kolem bránícího obránce a přihrál Bulířovi na první gól. O pět minut později mohla Sadská z jediné vážné šance vyrovnat, ale útočník hostů hlavou minul. V 62. minutě byl ve vápně faulován aktivní Bulíř a Zumr proměnil pokutový kop. V 70. minutě obral Bulíř stopera Sadské o míč a upravil výsledek na konečných 3:0.

„Soupeř hrál hodně pasivně, nevytvořil si takřka žádnou vážnější šanci. Proto nezískat tři body bych považoval za velký neúspěch. Výhra je zasloužená,“ komentoval zápas hrající trenér Pátku Pavel de Giorgii.

„První půle z naší strany ještě šla, se soupeřem jsme stačili běhat, i když byl Pátek lepší. Ve druhé půli jsme propadli fyzicky. Někteří hráči si myslí, že okresní přebor jde hrát bez tréninku, ale tak to není. Domácí vyhráli zcela zaslouženě,“ zlobil se na své hráče hostující trenér Martin Dvořák, jehož tým je jediný bez bodového zisku.

Branky: 55. a 70. Bulíř, 62. Zumr (z PK). Rozhodčí: Musil. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 0:0.
Pátek: Vaněk – Bartheldy, Zedník (46. Miloš Vančura), de Giorgii, Vyleťal (75. Mrázek) – Junek (72. Forman), Konečný, Svoboda, Bezděčný – Zumr, Bulíř.
Sadská: Mašek – Kučera (46. Poula), Libor Svoboda, Pajkrt, Rozsypal – Barták (55. Hnízdo, 65. Dvořák), Cempírek, Vojáček, Hubálek – Kříž, Lugmajer.

Krchleby - Přerov 0:5

Hostující fotbalisté rozhodli definitivně o své vysoké výhře až ve druhém poločase. V prvním dějství byla hra vyrovnaná, hrálo se téměř bez šancí. Druhá půlka druhého poločasu se hrála pod jasnou taktovkou hostí. Krchleby dohrávaly bez dvou vyloučených borců.

„První půle byla celkem vyrovnaná, moc šancí k vidění nebylo. Pak jsme dostávaly góly po hrubých chybách. Utkání se lámalo v době, kdy šel sám na brankáře Procházka, ale nedal, od té doby mělo utkání jednoznačný průběh,“ hodnotil utkání krchlebský kapitán Josef Ditrich.

„Měli jsme slabší začátek, kdy měli domácí mírnou převahu. Od prvního gólu jsme ale byli lepší a měli jsme hodně šancí. Hlavně ve druhém poločase. Domácí měli jen jeden nájezd a jeden roh. Vyhráli jsme zaslouženě, soupeře jsme ve všem přehrávali. Po těch červených kartách byly Krchleby odevzdané,“ uvedl hrající kouč vítězného mužstva František Skuhravý.

Branky: 15. Kadeřávek, 50. Bareš, 76. Neuhausel, 78. Skuhravý (z PK), 89. Vodička. Rozhodčí: Souček. ŽK: 5:2. ČK: 65. Halík, 72. Hůlka (oba Krchleby). Diváci: 90. Poločas: 0:1.
Krchleby: Pecka – Halík, Ditrich, Maruška, Pulda – Jokl, Hůlka, Pýcha, Zemánek (20. Procházka) – Rys, A. Soukal (46. V. Soukal).
Přerov nad Labem: Skuhravý – Adamec, Čurda, Arazim, Kadeřávek – Šenkýř (80. Koštíř), Vodička, Forejt, Kolenský – Bareš (89. Štika), Galbavý (76. Neuhausel).

Semice B - Kostomlaty 1:1

Jako první se trefili hosté, když Martin Sporiš mířil přesně z trestného kopu. Domácí ještě do poločasu srovnali a pomohla jim také standardka. Po faulu na Semeckého kopal Vlastimil Houška penaltu a srovnal. Další branka už nepadla.

„Byl to vyrovnaný zápas. Na začátku jsme byli o něco lepší, ale do vedení šli hosté. Šance byli na obou stranách, ale nikdo už se mezi tři tyče netrefil,“ uvedl Jaroslav Havránek, semický útočník.

„Po celý zápas měli o malinko navrch domácí, my jsme se soustředili hlavně na obranu. Domácí byli nebezpeční směrem dopředu, více útočili a hodně chtěli vsítit vítěznou branku. Ale i my jsme měli dvě až tři větší příležitosti,“ řekl vedoucí kostomlatského mužstva Josef Petráš.

Branky: 26. V. Houška (z PK) – 16. Martin Sporiš. Rozhodčí: Kratochvíl. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 1:1.
Semice B: Vavřík – D. Houška, Macháček (3. Kavka), Šimůnek, Semrád – Rychtařík, J. Semecký, T. Bubeník (60. Šenkýř), M. Bubeník – Havránek, V. Houška.
Kostomlaty: Touš – Zinek, Pavel Dvořák, Loudil, Janata – Petr Dvořák, Tománek, Řasa (46. Bárta), Martin Sporiš – Neagu (90. Petráš), Solar.

Dymokury - Slovan Poděbrady 3:1

Domácí fotbalisté poprvé bodovali, naopak bodově naprázdno vyšli poprvé fotbalisté Slovanu Poděbrady, kteří jsou nováčkem soutěže. Domácí vedli díky proměněné penaltě, ze stejné situace hosté srovnali. Pak ale dali dvě branky domácí a bylo rozhodnuto. Šance však měly oba celky.

„Byl to pro nás hodně důležitý zápas. Případná třetí porážka by pro náladu v týmu nebyla moc dobrá. Hodně složitý úkol měl trenér Mazánek poskládat sestavu z hráčů, kteří byli k dispozici. Jen díky obětavosti několika hráčů, kteří nastoupili do utkání i ne zcela zdravotně v pořádku a výpomoci dvou starších hráčů béčka, se to nakonec podařilo. Velkou zásluhu na výhře má brankář Csók, který nás podržel výtečným zákrokem za stavu 2:1 a při následné půlhodinové přesilovce Poděbrad. A když se pak po roční pauze na pár minut objevil na hřišti Filip Ježek, který po chvíli na hřišti přidal pojistku na 3:1, bylo o výhře rozhodnuto,“ řekl dymokurský hráč Martin Malát.

„Nalomila nás první inkasovaná branka. Pak to byla holomajzna, hrálo se hodně vzduchem, byl to hrozný fotbal. Domácí ale strhli výhru na svojí stranu bojovností, v důrazu nás předčili,“ ulevil si Petr Král, manažer Slovanu Poděbrady.

Branky: 6. O. Bubeník (z PK), 39. M. Ježek, F. Ježek – 30. Lovětínský (z PK). Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:4. ČK: 60. M. Bubeník st. (Dymokury). Diváci: 160. Poločas: 2:1.
Dymokury: Csók – Dostálek, Pospíšil, Kuneš, Kropáček – Topolčány, M. Bubeník st., O. Bubeník, Malát (75. F. Ježek) – T. Polák, M. Ježek.
Slovan Poděbrady: Podrázský – Bareš, Krejčík, Holzbauer, Bulíř – Šulc, Lovětínský (55. Grič), Vlach, Borovička – Břinčil, Paclík.

Libice - Hrubý Jeseník 1:0

Zápas rozhodla jediná branka, kterou dal ve druhém poločase Jan Hovorka.

„Byl to strašný fotbal. My jsme si asi mysleli, že se utkání vyhraje samo, ale to není pravda. Soupeře jsme podcenili. Sice jsme měli šancí asi na sedm gólů, ale dali jsme jediný. Po brance jsme měli tlak, ale nebyli jsme schopní dát gól. Soupeř byl odevzdaný a do ničeho se nedostal. Snad jsme si to vybrali,“ přeje do dalšího zápasu libický trenér František Hovorka.

„Na výhru jsme tentokrát neměli, pomýšleli jsme spíše na bod, čemuž jsme podřídili i taktiku. Domácí nás ale tlačili. My jsme měli dva brejky, z nichž jsme nic neudělali. Gólmana domácích jsme prakticky neohrozili,“ uznal Přemysl Hemiš, vedoucí hostujícího celku.

Branka: 71. Hovorka. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Libice nad Cidlinou: Tomáš – Leština, Toupal, Svoboda, Lhoták – T. Zdražil (77. Homola), Jína, Hovorka, Kalina (87. Vlasák) – Faltýsek (57. Novotný), Beneš.
Hrubý Jeseník: Kučera – Zeman, T. Hurych, Lejnar, R. Stránský – Pivec, Z. Jirouš (80. T. Jirouš), Jánský (83. Kolbabský), P. Stránský – Chadraba, Bílý (80. Rys).

Běrunice - Městec Králové 3:7

Domácí vyfasovali od soupeře sedm branek, ale výsledek je pro ně hodně krutý. Zápas byl rozhodnutý za první poločas, kdy vedl Městec třígólovým rozdílem.

„Soupeř hrál velmi dobře, my jsme byli horším týmem. Po třech chybách jsme Městci umožnili vedení, špatně jsme bránili. Hosté hráli v pohybu, prostě hráli dobře,“ pochválil soka běrunický lodivod Luboš Vlach.

„Co se nám nedařilo v zápase s Libicí, to se nám povedlo tentokrát. Minule jsme hráli dobře, ale nedávali jsme góly, teď jsme tak dobře nehráli, ale byli jsme produktivní. Co jsme vystřelili, to nám tam spadlo. Pro Běrunice je to hodně kruté, trošku lepší jsme sice byli, ale výsledek průběhu hry neodpovídá,“ uznal Zbyněk Eliáš, královéměstecký kouč, jehož tým má na svém kontě zatím plný bodový zisk.

Branky: 14. a 90. Vaňura, 64. Pilař – 22., 29. a 38. Velenský, 78. a 85. Konhefr, 12. Votava, 70. Novotný. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:4.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Černý, D. Hála (81. Kříž), Štus – M. Chrastný, Hruška, L. Hála, D. Mašinda (46. Podnecký) – Pilař, Vaňura.
Městec Králové: Mojžíš – Poděbradský, M. Hradečný, Krejčí, Kafka – Radek Libánský, Suchochleb, Novák, Novotný – Velenský (65. Konhefr), Votava (82. Doležal).

Loučeň - Kostelní Lhota 5:3

Hosté sice dvakrát snížili na rozdíl jediné branky, ale to jim nebylo nic platné. Střelcem zápasu se stal loučeňský útočník Štěpánek, který se trefil hned třikrát. Dva góly dal během prvních pěti minut.

„Utkání rozhodl nejlepší hráč na hřišti Štěpánek, který se dostal třikrát za obranu a všechny pokusy proměnil. Vyhráli jsme zaslouženě, převahu jsme měli po celý zápas. Hosté ale zase tak špatně nehráli. Jejich brankář byl výborný na lajně, ale když byl z brány, měl problémy,“ všiml si loučeňský trenér Otakar Ottomanský.

„Soupeř byl lepší ve všech řadách a vyhrál zcela zaslouženě,“ hlesl po utkání lhotský vedoucí mužstva Petr Láska.

Branky: 4., 5. a 54. Štěpánek, 45. Mičinec, 56. Balcar – 6. a 55. M. Mácha, 70. Janoušek. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 3:1.
Loučeň: Bednář – Krupička, Vlasák, Holub, Německý (40. Folbrecht) – Balcar (65. Prisčak), Škuthan, Holler, Rudzan – Mičinec, Štěpánek (85. Kraus).
Kostelní Lhota: J. Mácha – Ulrich, Pokorný, Beránek, Láska – Kvíz (60. Franc), Janoušek, Sládek, T. Drobný – M. Mácha (75. Šendera), M. Drobný.