Fotbalisté v okresním přeboru mají za sebou jednadvacáté kolo. Po něm je v čele soutěže celek Poříčan, který hrál doma bez gólů s Přerovem. Na chvostu tabulky se krčí Kounice, které opět prohrály.

Tenrokrát se dařilo více domácím týmům, které zvítězily čtyřikrát. Dvakrát se hrálo nerozhodně a tři body ze hřiště soupeře si přivezli jen borci Krchleb.

Kost. Lhota – Hr. Jeseník 1:1

Týmy se o body podělily. A jak přiznaly oba tábory, asi zaslouženě. Hosté se ujali vedení po gólu Krále ze 40. minuty, pět minut po přestávce domácí srovnali. Další branka už nepadla, i když Kostelní Lhota měli čtyři dobré příležitosti.

„Na jaře se našim střelcům nedaří, proto je remíza asi zasloužená,“ uvedl předseda domácího klubu Jaroslav Pavlík.

„V prvním poločase jsme hráli dobře, ve druhé půli byli domácí lepší. Remíza je tedy asi spravedlivá, my jsme s bodem z venku spokojeni,“ řekla k utkání asistentka hostujícího týmu Jana Štočková.

Branky: 50. M. Drobný – 40. Král. Rozhodčí: Čepek. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1
Kostelní Lhota: J. Mácha – Ostřížek, Beránek, Pokorný, Láska – Janoušek (46. Ulrich), Sládek, Andrle (75. Holešovský), Čábelka – M. Drobný, M. Mácha.
Hrubý Jeseník: L. Pulda – Lejnar, T. Hurych, Jeník, R. Stránský – Ott, R. Hurych, D. Pulda (63. P. Stránský), Kozák – Kunc, Král.

Běrunice – Loučeň 3:2

Fotbalisté Běrunic překvapili. Na svém hřišti porazili aspiranta postupu, celek Loučeně. Výhru domácímu týmu zařídil Vaňura, autor hattricku. Na první dva góly našli hosté ve druhém dějství odpověď, ale po třetím gólu Běrunic už vyrovnat nedokázali.

„My jsme vytěžili z minima maximum. Soupeř prohrál hlavně proto, že nedával góly. Šancí měl mnohem víc než my. My jsme kromě těch gólů a břevna Černého nic jiného neměli,“ hodnotil utkání běrunický kormidelník Luboš Vlach.

„Běrunice jsou průměrný tým a my jsme jim to hodně usnadnili. Dostali jsme zbytečné dva góly a sami jsme neproměnili v prvním poločase pět tutovek. Hráči jakoby přijeli na pouťák a nechtěli se ani spotit. Druhý poločas už byl lepší, po vyrovnání jsme dali dokonce třetí gól, ten ale nebyl uznán. A pak domácí rozhodli. Nám chyběli čtyři hráči ze základu, to bylo znát, ale také se na to nemůžeme vymlouvat,“ řekl Otakar Ottomanský, lodivod loučeňského mužstva.

Branky: 5., 24. a 81. Vaňura – 58. Štěpánek, 73. Dědek. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 2:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček (77. M. Chrastný), Bambas, M. Mašinda (46. P. Hála), Kříž – L. Hála, Hruška, Černý, Podnecký – Pilař, Vaňura.
Loučeň: Bednář – Krupička, Dědek, Holub, Holánek – Kos (70. Folbrecht), Škuthan, Holler, Německý – Balcar, Štěpánek.

Libice – Dymokury 4:0

Libice si v klidu dokráčela pro další tři body. Hosté příliš nevzdorovali. Po poločase byl sice stav bezgólový, ale ve druhé půli nastřílela Libice čtyři branky.

„My jsme měli už v prvním poločase čtyři tutovky, ty jsme však nedali. Hosté byli bezzubí. My jsme se po prvním gólu uklidnili a přidali další zásahy. Většinou se hrálo na polovině soupeře,“ uvedl Jan Hovorka, autor první libické branky.

„Mohli jsme uhrát bod za předpokladu, že bychom ubránili nulu, ale to se nám nepodařilo. Totálně se nám rozpadla sestava, v tomto zápase jsme se museli obejít už bez šesti hráčů základní sestavy, a to bylo znát. Bez těchto hráčů se v okrese nedá vyhrávat. Naštěstí to vypadá, že na příští velmi důležitý zápas se čtyři hráči do sestavy vrátí. Tak uvidíme,“ řekl obránce poraženého celku Martin Malát.

Branky: 57. a 80. Beneš, 50. Hovorka, 67. Měchejř. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 4:4. ČK: 55. Leština – 64. O. Bubeník. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Libice nad Cidlinou: Tomáš – Adamec, Leština, Homola, Lhoták – Měchejř (78. Vlasák), Hovorka, Kalina, Faltýsek – Beneš, Holub (42. Souček).
Dymokury: Csók – Ollé, Š. Táborský, M. Malát, Kropáček – Novotný (45. J. Hejna), Křovina, Topolčány (80. J. Bubeník), Polák, Gál (80. T. Chlubna) – O. Bubeník.

Kounice – Krchleby 2:5

Domácí sice jako první udeřili, ale pak si nechali dát tři góly v řadě. Po přestávce ještě snížili, ale hosté opět trestali chyby Kounic.

„Hosté byli produktivní, hlavně ve druhém poločase. Mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek,“ řekl kapitán Kounic Aleš Janeček.

„Brzy jsme sice prohrávali, ale výsledek jsme ještě v prvním poločase otočili. Přizpůsobili jsme se hře domácích a utkání moc ke koukání nebylo. Alespoň padaly góly. Musím ale říct, že Kounice nejsou nejhorší tým, se kterým jsme hráli. Jsou i horší týmy,“ řekl hrající trenér Krchleb Josef Ditrich.

Branky: 4. Svoboda, 55. Rozumný – 28. a 35. Hurych, 12. a 62. Procházka, 68. Hůlka. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:3.
Kounice: Písecký – Bylina, Zítek, Dobiáš, Kadeřávek – Hofman, Janeček, Rozumný, Líbal (67. Čech) – Zradička (46. Táborský), Svoboda.
Krchleby: T. Drahokoupil – Halík, Maruška, Čapek (75. Z. Drahokoupil), Voborník (58. Soukal) – Pulda, Ditrich, Hůlka, Valíček – Hurych, Procházka.

Pátek – Kostomlaty 3:0

Diváci v Pátku se dočkali branek až ve druhé půli. Nejprve se z vápna krásnou střelou trefil Bezděčný. V 82. minutě prošel Kasák až před brankáře a nedal mu šanci – 2:0 pro domácí. V závěru zápasu srazil ve vápně brankář Formana a sám postižený penaltu proměnil.

„Tým Kostomlat jsme k ničemu nepustili, prosadili jsme se i střelecky, výhra je zasloužená,“ radoval se po utkání hrající trenér Pátku Pavel de Giorgii.

„První půle byla vyrovnaná, na začátku jsme měli možná trošku více ze hry. I druhý poločas byl celkem vyrovnaný, i když o malinko byli lepší domácí fotbalisté. My jsme měli za bezgólového stavu šanci po akci Neagu, ale ten míč ztratil a z protiútoku jsme dostali první gól. Domácí branka povzbudila. Byl to spíš podprůměrný zápas,“ hodnotil střetnutí kostomlatský vedoucí mužstva Josef Petráš.

Branky: 60. Bezděčný, 82. Kasák, 89. Forman (z PK). Rozhodčí: Křivka. ŽK: 2:3. ČK: 89. Hanousek. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Pátek: Vaněk – Bartheldy, Bulíř, de Giorgii, Vyleťal – Mrázek (70. Král), Svoboda (80. Forman), Bezděčný, Junek – Zumr (30. Miloš Vančura), Kasák.
Kostomlaty: Hanousek – Zinek, Šnajdr, Pavel Dvořák, Janata – Martin Sporiš, Milan Sporiš, Řasa (75. Novák), Petr Dvořák – Neagu (80. Petráš), Bárta.

Městec Králové – Sadská B 4:1

Městec Králové doma nezaváhal a připsal si čtrnáctou výhru. V poločase byl stav nerozhodný, ale po změně stran dávali góly už jen domácí. Hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Lugmajera.

„Šance se střídaly na obou stranách. My jsme nehráli nic moc, ale alespoň jsme utkání dovedli do vítězného konce. Z naší strany to byl upracovaný fotbal,“ přiznal kapitán královéměsteckého mužstva Zdeněk Hradečný.

„Domácí byli běhavější, rychlejší a lépe kombinovali. My jsme měli ale také dost šancí, trefili jsme břevno a proto si myslím, že by zápasu slušela remíza. Oni góly dávali, my ne,“ uvedl po zápase sadský kormidelník Martin Dvořák.

Branky: 20. a 58. Velenský, 73. P. Novotný, 82. J. Novotný – 39. Hubálek. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:2. ČK: 77. Lugmajer (Sadská). Diváci: 80. Poločas: 1:1.
Městec Králové: Kloz – Veselý, Suchochleb, Konhefr, Myška – P. Novotný (80. Nešněra), Novák, J. Novotný, Rybář (46. Krejčí) – Z. Hradečný, Velenský.
Sadská B: Šaroch – Pajkrt, Jirásek, Cempírek, D. Barták – Vojáček, Nedbal (85. Rozsypal), Svoboda ml., Hubálek – Kříž, Lugmajer.

Poříčany – Přerov 0:0

V prvním poločase si obě mužstva vytvářela slibné příležitosti, které končily v rukou brankářů nebo mimo branek. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a v 54. minutě zachránila domácí branková konstrukce. Domácí měli obrovskou šanci na vstřelení branky v 60. minutě, když po faulu na Koulu zahrávali pokutový kop. Ten však i s následnou dorážkou zlikvidoval hostující brankář. V závěru se nepodařilo ani jednomu týmu dotáhnout své šance, a tak zápas skončil bez branek.

„Narazili jsme na kvalitního soupeře, který nás nepustil do zakončení. Bohužel jsme neproměnili ani pokutový kop. Remíza je spravedlivá,“ řekl domácí hrající asistent trenéra Roman Marušák.

„Pro diváky to bylo poledné utkání, akce střídala akci. My jsme byli v prvním poločase lepším týmem a měli jsme nějaké šance. Domácí po celý zápas hrozili hlavně po autových vhazováních a po dobře zahrávaných rozích. Pak domácí kopali penaltu, tu jsem ale chytil, my jsme měli dvě tutovky, ale také z toho nic nebylo. Bylo to o tom, kdo dá první branku. To se ale nestalo. Nás stále trápí koncovka,“ přiznal přerovský brankář a zároveň hrající kouč František Skuhravý.

Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 3:4. Diváci: 250.
Poříčany: Šrůta – Martin, Marušák, Touš, Prejsek – Holler, Minarčík, Moravec, Puk – Koula, Sedláček.
Přerov nad Labem: Skuhravý – Kadeřávek, Bulvas, Prokeš, Neuhausel – Jareš, Vodička, Forejt, Bareš – Adamec, Smolík (81. Šenkýř).