Kostelní Lhota – Kounice 1:0

Podprůměrné utkání rozhodla jediná branka, kterou dal domácí Michal Mácha hlavou po rohu. Poslední Kounice měly v prvním dějství tři šance, ale netrefily bránu.
„Ve velice průměrném zápase jsme měli jedinou šanci, tu jsme proměnili a to rozhodlo. Soupeř na víc neměl,“ řekl sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.
„S hodnocení zápasu souhlasím. Byl to hrozný fotbal a rozhodla šťastná trefa domácích. My jsme měli toto utkání vyhrát, domácí totiž hráli špatně,“ řekl Aleš Janeček, kapitán Kounic.

Branky: 57. M. Mácha. Rozhodčí: Malý. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Pokorný, Beránek, Láska – Janoušek (75. Ulrich), Sládek, Andrle, T. Drobný – M. Mácha (85. Šendera), M. Drobný.

Kounice: Písecký – Vokoun, Hrůza (46. Čech), Dobiáš, Drábek – Bylina, Kraj, Košata, Hofman – Janeček (46. Hartman), Veselý.

Pátek – Běrunice 1:5

Běrunice domácí tým vyučily z produktivity. Ke gólům jim pomohly i chyby domácích. V prvním poločase se trefil nejprve Vaňura, a po něm Pilař. Do poločasu mohl Pátek vyrovnat, ale Král i Kasák své šance zahodili. Ve druhé půli si Pilař zkompletoval hattrick. Jediným střelcem domácích byl Junek. „Chyběla nám bojovnost, soupeř byl všude dříve a zaslouženě vyhrál,“ řekl k utkání kapitán Pátku Jaromír Bulíř.

„Dokázali jsme se prosadit střelecky, což mě těší. Byli jsme důraznější a prosazovali jsme se v osobních soubojích,“ pochvaloval si po zápase trenér Běrunic Luboš Vlach.

Branky: 65. Junek - 27., 55. a 71. Pilař, 11. Vaňura, 70. Černý. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Pátek: Vaněk – Bartheldy (78. Forman), Bulíř, Vyleťal, Konečný – Mrázek (46. Vančura Miloš), Král, Svoboda Š. (12. Junek), Bezděčný – Zumr, Kasák.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, D. Hála (67. Kříž), Čížek – Podnecký, Hruška, L. Hála, R. Černý – Vaňura, Pilař.

Kostomlaty – Dymokury 2:1

Úvod patřil domácím, prvních deset minut drželi míč, ale do vedení šel tým Dymokur v 11. minutě. Ve 27. minutě zahrávali domácí volný přímý kop, míč proletěl až do malého vápna, kde ho hlavou poslal domácí útočník Neagu do sítě. Ve 32. minutě po zákroku Táborského v pokutovém území se pískala penalta, kterou domácí proměnili 2:1.
Další branka už nepadla a Kostomlaty si tak připsaly důležité tři body v boji o záchranu. „Dymokury byly rychlejší a důraznější. Na nás byla patrná větší bojovnost, na klucích bylo vidět, jak moc chtějí získat všechny tři body,“ uvedl vedoucí domácího celku Josef Petráš.

„První poločas byl z naší strany hodně špatný, bez pohybu a důrazu při bránění. A soupeři se podařilo otočit výsledek. V druhé části jsme hráli velmi dobře, soupeř se téměř nedostal k naší bráně. I přes velkou řadu gólových šancí jsme nedokázali alespoň vyrovnat. Zápas jsme si prohráli sami v první půli,“ zhodnotil střetnutí obránce Dymokur Martin Malát.

Branky: 27. Neagu, 32. Řasa (PK) - 11. M. Ježek. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 2:1.

Kostomlaty: Touš – Jarolím, Pavel Dvořák, Zinek (74. Malinek), Janata – Milan Sporiš, Martin Sporiš, Kaucký (57. Novák), Petr Dvořák – Neagu, Řasa (80. Petráš).

Dymokury: Csók – Ollé, Ručka, Šíf, M. Malát – Š. Táborský, Topolčány (56. Kropáček), Křovina, Najmon – O. Bubeník, M. Ježek.

Hrubý Jeseník – Přerov 1:2

Vyrovnané utkání viděli diváci v Hrubém Jeseníku. Ze zisku tří bodů se nakonec radovali hosté z Přerova, kteří na jaře ještě neztratili ani bod. „Chyběl nám kousek k tomu, abychom získali nějaké body. Zasloužili jsme si minimálně bod, ale bohužel se nám nedařilo proměňovat velké šance,“ řekl vedoucí domácího mužstva Přemysl Hemiš.

„Hrálo se nám tady těžko. Domácí hráli tvrdě, hodně do těla, což nás vyvedlo z míry. Nedokázali jsme předvádět náš fotbal, za tři body jsme nesmírně rádi,“ radoval se hostující brankář a trenér v jedné osobě František Skuhravý.

Branky: 80. Král - 25. Stets (PK), 76. Vodička. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Hrubý Jeseník: L. Pulda – Pivec, Hurych, Lejnar, R. Stránský – D. Pulda, Jánský (72. Jeník), Ott, Kozák – Král, Kunc (87. Hájek).

Přerov: Skuhravý – Kadeřávek, Čurda, Prokeš, Neuhausel – Jareš, Vodička, Koranda (72. Smolík), Bareš (83. Bulvas) – Adamec, Stets.

Loučeň – Krchleby 3:1

První Loučeň po neúspěchu na hřišti Přerova potvrdila svoje postupové ambice a zdolala v derby na domácím trávníku hráče Krchleb. Hosté dlouho drželi naději na bod, ale pak se přeci jenom prosadil domácí výběr. „Na hráčích byla vidět velká snaha, chtěli napravit porážku z minulého kola. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Přesto se v naší hře objevovala spousta nepřesností hlavně v rozehrávce,“ řekl trenér Loučeně Otakar Ottomanský.

„S naším výkonem jsem i přes porážku spokojený. Hráli jsme bojovně a můžeme jen litovat, že se nám nepodařilo získat bod,“ uvedl po utkání hrající kouč hostí Josef Ditrich.

Branky: 30. Radolf, 65. Mičinec, 77. Štěpánek – 48. Hůlka. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 4:2. Diváci: 90. Poločas: 1:0.

Loučeň: Lorenc – Krupička, Dědek, Holub, Hradecký – Štěpánek, Bobek, Radolf, Balcar (85. Vlasák) – Mičinec (83. Kos), Holler (78. Německý).

Krchleby: T. Drahokoupil - Pulda, Čapek, Maruška, Soukal – Z. Drahokoupil (65. Procházka), Ditrich, Hurych, Valíček – Hůlka (81. Berky), Košvanec.

Městec Králové – Poříčany 0:3

Domácí mužstvo začalo předpokládaným náporem. Byli to ale hosté, kteří se dostávali do brankových příležitostí. V 17. minutě se po zahraném rohovém kopu hlavou nemýlil hostující Sedláček. Domácí měli obrovskou příležitost na srovnání skóre ve 45. minutě, ale odražený míč po rohovém kopu nakonec v brance neskončil. Do druhého poločasu nastoupil Městec opět náporem, ale byli to opět hosté, kteří dokázali brankou Moravce zvýšit své vedení na 2:0. V závěru pečetil výhru Poříčan kapitán Koula.

„Do Městce jsme přijeli vyhrát. Cílem bylo přečkat prvních 20 minut, to se nám podařilo. Po první dvacetiminutovce jsme byli jasně lepším mužstvem. Za výkon, který jsme předvedli, patří poděkování celému mužstvu,“ řekl hrající asistent trenéra Poříčan Roman Marušák.

„Začali jsme velmi vlažně, naše hra nebyla optimální. Zahodili jsme spoustu šancí a to nás stálo lepší výsledek,“ uvedl trenér Městce Králové Jan Knobloch.

Branky: 17. Sedláček, 63. J. Moravec, 90. Koula. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:7. Diváci: 150. Poločas: 0:1.

Městec Králové: Kloz – Doležal, M. Hradečný, Konhefr, Hejduk (30. Kafka) – Rybář (60. Langr), Z. Hradečný, Suchochleb, Novák – Velenský, P. Novotný.

Poříčany: Šrůta – Hrdlička, Marušák, Touš, Prejsek - Martin, Minarčík, J. Moravec, Puk - Koula, Sedláček.

Sadská B – Libice 3:5

V gólové přestřelce uspěli fotbalisté Libice, kteří do sítě rezervy Sadské nasázeli pět branek. Domácí Sadská dokázala odpovědět pouze třikrát. „Prvních 55. minut patřilo jednoznačně Libici, která dominovala zápasu. Poté jsme je přitlačili, ale velkou ztrátu se nám smazat nepodařilo,“ řekl trenér Sadské Pavel Dvořák.

„Za první poločas zaslouží hráči pochvalu. Měli jsme soustu šancí a mohli jsme přidat i více branek. V závěru jsme se pak strachovali o vítězství, ale kluci to vybojovali,“ těšilo kouče Libice František Hovorka.

Branky: 31. a 80. Lugmajer, 54. Nedbal (PK) – 3., 26. a 90. Beneš, 18. Lhoták, 38. Homola. Rozhodčí: Langr. ŽK: 3:4. Diváci: 50. Poločas: 1:4.

Sadská B: Šaroch – Kvíz, Svoboda, Rozsypal, Desenský (35. Bílek) – Vojáček, Cempírek, Nedbal, Hubálek (75. J. Barták) – Hnízdo, Lugmajer.

Libice: Tomáš – Adamec, Toupal, Svoboda, Lhoták – Měchejř, (61. Novotný), Kalina, Hovorka, Faltýsek – Homola, Beneš.