Městec Králové – Libice 5:2

Domácí měli po celý zápas více ze hry, ale šance měla i Libice. Ta dokázala dokonce dvakrát srovnat. Po třetím gólu, který dal Novák z pokutového kopu, už Libice odpovědět nedokázala.

„S výsledkem jsem spokojený, s předvedenou hrou už méně,“ uvedl nový kouč Městce Králové Jan Knobloch. „První půle byla obstojná, ve druhém už to bylo horší. Ale jsme rádi za dobrý výsledek,“ řekl Knobloch.

„Městec vyhrál zaslouženě. Nám chyběli čtyři hráči sestavy a to bylo znát,“ uvedl libický záložník Jan Hovorka, který se trefil z penalty.

Branky: Novák 2 (1 z PK), Velenský 2, Doležal – Hovorka (z PK), Kučera. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas:3:2.

Městec Králové: Kloz – Doležal, M. Hradečný, Eliáš, Hejduk – Rybář (46. J. Novotný), Z. Hradečný, Novák, Kafka (70. Votava) – Velenský, P. Novotný.

Libice nad Cidlinou: Tomáš – Leština (60. Holub), Toupal, Svoboda, Adamec – Lhoták, Hovorka (70. Vlasák), Kalina, Kučera – Homola (55. Souček), Novotný.

Pátek – Kounice 2:0

Vyrovnaný a bojovný zápas dopadl lépe pro domácí. První gól dal po pěkné akci Kasák. Hosté ještě mohli do poločasu strhnout vedení na svou stranu, ale útočníci Kounic ve vyložené šanci dvakrát bránu domácích přestřelili.

Začátek druhé půle patřil hostům. Na brankové čáře zachraňoval domácí Bulíř. Hned z protiútoku dal klid domácím opět Kasák. Kounice se tlačily do útoku a tím vznikal prostor pro brejky domácím. Po jednom z nich Král trefil pouze tyč.

„Předvedená hra nic moc, ale se třemi body jsem maximálně spokojený. Je to dobrý start do jara,“ řekl po utkání kapitán domácích Jaromír Bulíř.

„Vyrovnané utkání rozhodl moment z poloviny druhé půle. Domácí si vstřelili vlastní branku, kterou však rozhodčí neuznal a z následného protiútoku jsme inkasovali podruhé. My jsme zahodili dvě velké šance. V koncovce měl Pátek více štěstí,“ řekl hostující útočník Petr Veselý.

Branky: 30.a 68. Kasák. Rozhodčí: Zahrádka. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Pátek: Vaněk – Bartheldy, Bulíř, de Giorgii, Forman (75. Miloš Vančura) – Konečný, Král, Š. Svoboda, Junek (55. Bezděčný) – Zumr (85. Mrázek), Kasák.

Kounice: Písecký - Práchenský, Košata, Hofman (46. Čech), Kadeřávek – Kraj, Janeček, Hartman (60. Popovič), Bylina – Veselý, Rozumný.

Kostelní Lhota – Dymokury 1:3

Úvod zápasu patřil dymokurským hráčům, když se v 6. minutě uvolnil po pravé straně Š. Táborký a parádní střelou překonal domácího brankaře Pravidlo „pokud nevíš, co s míčem vystřel“ potvrdil Kropáček v 18. minutě, kdy k úžasu všech přítomných, skončila jeho přízemní střela ze čtyřiceti metrů v bráně Kostelní Lhoty. Skvostnou půlhodinku završili hosté ve 30. minutě. Na levé straně vybojoval míč Najmon, posunul míč na O. Bubeníka, ten vzduchem poslal míč přesně na M. Ježka a poslední z této trojce přehodil vybíhajícího brankaře a zajistil tak tříbrankové vedení Dymokur. Až těsně před půlí zahrozila Kostelní Lhota, po prudkém centru se nikdo neprosadil.

Ve druhém poločase se Kostelní Lhota přeci jen probudila. V 60. minutě byli domácí po sérii rohů blízko gólu, ale z hranice malého vápna skončil míč nad bránou Csóka a v druhém případě vykopával z brankové čáry Topolčány. Domácí se nakonec gólu přece jen dočkali, když se v 86. minutě trefil hlavou po rohu Andrle a uzavřel tak skóre zápasu.

„Měli jsme perfektní první půlhodinku a tam se rozhodlo o výsledku utkání. Druhý poločas z naší strany byl trochu vypuštěný a to se nám nemuselo vyplatit. Naštěstí domácí se nedokázali prosadit a gól v závěru přišel příliš pozdě na nějaký zvrat. Přesto si odvážíme tři body, dle mého názoru, zcela zaslouženě,“ zářil spokojený obránce Dymokur Martin Malát.

„První půle byla z naší strany hrozná, ve té druhé jsme se sice zlepšili, ale gólově jsme se prosadili až v závěru,“ vyprávěl sekretář domácího celku Tomáš Ulrich.

Branky: 86. Andrle – 6. Š. Táborský, 18. Kropáček, 30. M. Ježek. Rozhodčí: Voborník. Bez karet. Diváci:100. Poločas: 0:3.

Kostelní Lhota: Šťastný – Čábelka, Andrle, Beránek, Láska – Sládek, Janoušek, Pokorný, Ulrich (80. Šembera) – M. Mácha, M. Drobný (50. Holešovský)

Dymokury: Csók – Ollé, Ručka, Šíf, Kropáček (75. M. Malát) – Š. Táborský, Topolčány, Křovina, Najmon (80. Novotný) – M. Ježek, O. Bubeník.

Hrubý Jeseník – Loučeň 0:1

Loučeň potvrdila roli favorita a z Hrubého Jeseníku si odvezla všechny tři body. „Hosté byli lepší, hodně hrozili ze standardních situací. Nás držel ve hře gólman Pulda, který předvedl spoustu skvělých zákroků. V závěru jsme mohli vyrovnat, ale ani jedna z příležitostí se neujala,“ uvedl vedoucí domácího mužstva Přemysl Hemiš.

„Nebylo to příliš pohlední střetnutí i díky hrbolatému terénu. Měli jsme hodně šancí, ale žádnou kromě branky ze začátku zápasu jsme neproměnili. Dokonce jsme zahodili i pokutový kop. Hrubý Jeseník nás v závěru přitlačil a tak jsme rádi i za toto hubené vítězství,“ řekl kouč Loučeně Otakar Ottomanský.

Branka: 8. Mičinec. Rozhodčí: Malý. ŽK: 4:3. Diváci: 130. Poločas: 0:1.

Hrubý Jeseník: L. Pulda – P. Stránský, T. Hurych, R. Stránský, Z. Stránský – Kozák, D. Pulda, R. Hurych (68. Jeník), Kunc – Král, Ott.

Loučeň: Lorenc – Krupička, Radolf, Dědek, Janata – Kos (70. Folbrecht), Škuthan, Bobek, Německý – Mičinec (87. Vlasák), Štěpánek.

Kostomlaty – Přerov 1:3

V Kostomlatech viděli diváci dvě branky přímo z rohového kopu a marnou snahu domácích o vyrovnání. „Soupeř byl běhavější a rychlejší a vyhrál zaslouženě. My jsme po snížení měli náznaky šancí, ale žádnou tutovku jsme si nevypracovali. Ty dvě inkasované branky z rohu jsem v jednom utkání ještě nezažil,“ kroutil hlavou vedoucí Kostomlat Josef Petráš.

„Náš výkon nebyl ideální. Soupeři jsme dali hodně prostoru a nebyli jsme dostatečně důrazní v osobních soubojích. Za tři body jsme samozřejmě rádi,“ řekl hrající trenér Přerova František Skuhravý.

Branky: 51. M. Bárta (PK) – 28. a 44. Řehák, 82. Kadeřávek. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 0:2.

Kostomlaty: Petr Tykva – Jarolín, P. Dvořák, Zinek (88. Aleš Bárta), Janata – Milan Sporiš, Řasa (82. Kaucký), Neagu, Martin Sporiš – Radek Novák, Martin Bárta (80. Petráš).

Přerov: Skuhravý – Kadeřávek, Čurda, Prokeš, Neuhausel – Jareš, Forejt, Vodička, Stets – Adamec (70. Bareš), Řehák (83. Koranda).

Sadská B – Krchleby 2:2

Rezerva Sadské odehrála s mužstvem Krchleb vyrovnané utkání, ve kterém si oba celky body rozdělily. „Bylo to naše první střetnutí na živé trávě, na naší straně se dobře zapojili tři dorostenci. S výsledkem jsem spokojený, remiza odpovídá průběhu duelu,“ řekl nový kouč Sadské Martin Dvořák.

„Hrálo se bojovné vyrovnané utkání. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce tomu odpovídala i úroveň zápasu,“ uvedl hrající trenér Krchleb Josef Ditrich.

Branky: 60. Nedbal (PK), 79. Hubálek – 72. Valíček, 76. Hůlka. ŽK: 1:5. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Sadská: Šaroch – Kvíz, Libor Svoboda, Pajkrt, D. Barták – Lukáš Soboda ml., Cempírek, Nedbal, Hubálek (80. Jakub Barták) – Kříž, Bílek (46. Lugmajer).

Krchleby: Pecka – Pulda, Čapek, Maruška, Soukal – Hurych, Ditrich, Hůlka, Valíček – Halík (46. Košvanec), Procházka (84. Berky).

Běrunice – Poříčany 2:1

Bojovné utkání rozhodla lepší koncovka v podání běrunických hráčů. „Vsadil jsem na zkušenost. Oba týmy zahodily velké množství šancí. Jsem spokojený se získanými body,“ radoval se po utkání domácí trenér Luboš Vlach.

„V osobních soubojích jsme byli nedůrazní, zahazovali jsme brankové příležitosti a proto jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek,“ uvedl hostující kouč Václav Kupr.

Branky: 19. Kubánek, 60. Pilař - 45. Minarčík. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Běrunice: Chrastný – Poláček, Bambas, D. Hála, Mašinda (46. Podnecký) (85. Budai) – R. Černý, Hruška, L. Hála, Vaňura – Pilař (83. Kříž), Kubánek.

Poříčany: Šrůta – Martin, Grulich, Zedník (10. Touš), Musil (10. Prejsek) – Moravec, Marušák, Minarčík, Puk – Koula, Sedláček.