Hrubý Jeseník – Kounice 2:1

Po prvním vyrovnaném poločase rozhodli domácí o svém vítězství zkraje druhého poločasu. Jejich drtivý tlak rozhodl o tom, že všechny tři body zůstanou doma.
„V prvním poločase byla hra vyrovnaná, my jsme bohužel využili pouze jednu šanci, přitom jsme měli ještě dvě velké příležitosti. Do druhé půle jsme nastoupili, jako bychom viděli balón poprvé. Domácí nás jasně přehráli a zaslouženě vyhráli. Nám několikrát pomohlo břevno a tyče,“ řekl vedoucí družstva Kounic Stanislav Růžička.
„První poločas byl vyrovnaný, druhý poločas jsme zahájili ve velkém stylu a hned na začátku jsme skóre obrátili. V druhé části zápasu jsme měli obrovskou převahu, ale další branky jsme již nepřidali,“ uvedl vedoucí domácího celku Přemysl Hemiš.

Branky: 46. P. Stránský, 51. Procházka – 34. Bylina. Poločas: 0:1. Bez karet. Rozhodčí: Malý. Diváci: 100.

Hrubý Jeseník: Hájek – Jeník, T. Hurych, R. Stránský, Jánský – P. Stránský, Najmon, Slavík (44. Ota), R. Hurych – Král, Procházka (90. Rais).

Kounice: Češner – Vokoun, Martin, Dobiáš, Svoboda – Hartman, Janeček, Práchenský, Bylina – Rozumný, Veselý (78. Popovič).

Běrunice – Rožďalovice B 3:0

Běrunice měly po celé utkání menší převahu, kterou narozdíl od rezervy Rožďalovic dokázaly vyjádřit gólově.
„Pro nás to bylo lehčí utkání. Škoda jen, že jsme nedali více branek. Příležitostí k tomu bylo hodně. S výkonem týmu jsem spokojen, pro nás jsou to důležité body. Opět jsem mohl zapojit dorostence, kteří se prezentují sympatickými výkony,“ uvedl trenér Běrunic Luboš Vlach.
Hosté i přes některé příležitosti nedokázali vstřelit branku.
„Nedáváme branky, a tudíž nemůžeme myslet na vítězství. Výhra domácích je naprosto zasloužená,“ vyprávěl hrající trenér Rožďalovic Josef Beneš.

Branky: 15. Brzák, 38. a 75. Vaňura. Poločas: 2:0. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Voborník. Diváci: 65.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Zima, Janouch, Kříž – L. Hála (55. Čížek), Hruška, Kubánek (76. Náhlík), R. Černý – Vaňura, Brzák.

Rožďalovice B: Csok – R. Vlček, Kubín, Hůlek, Musil – Javůrek (70. Chlomek), Daneš, J. Nechánský, Beneš (60. J. Vlček) – Horák, Veselý.

Kost. Lhota – M. Králové 2:2

Týmy se o body podělily. Domácí se sice dvakrát ujali vedení, ale Městec dokázal na obě trefy odpovědět. Domácí měli na začátku dvě vyložené šance, ty ale neproměnil M. Mácha. Pak se šance střídaly před oběma bránami.
„Remíza tomuto zápasu sedí. I když jsme k vítězství měli asi blíže,“ řekl trenér domácích Jan Mlynarčik.
S ním souhlasil i kouč Městce Králové Zbyněk Eliáš, který musel naskočit ve stoperské dvojici.
„Bylo to vyrovnané utkání. My máme velkou marodku, proto bod bereme a myslím, že je plichta zasloužená. Bylo to o bojovnosti a soubojích,“ řekl Eliáš.

Branky: 44. Janoušek, 70. Houdek – 65. Z. Hradečný, 74. Veselý. Rozhodčí: Salava. Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Štok (37. Houdek), Beránek, Holešovský, Láska – Janoušek, Sládek, Pokorný, Andrle – M. Mácha (85. Šťastný), T. Drobný.

Městec Králové: Klos – Veselý, M. Hradečný, Eliáš (75. Suchánek), Poděbradský – Hejduk, Krejčí, Z. Hradečný, Rudolf Libánský – Velenský (85. Janouch), Novotný.

Jíkev – Kostomlaty 4:3

Poslední Jíkev si připsala další domácí vítězství. Dokazuje tím, že to ze záchranou myslí opravdu vážně. Domácí začali utkání lépe a v poločase vedli o dvě branky, ale hosté na začátku druhého poločasu stav utkání vyrovnali. Poté si vzal slovo hlavní rozhodčí utkání a během dvaceti minut poslal do sprchy čtyři hráče, jednoho z Jíkve a tři z Kostomlat. Jíkev rozhodla o svém vítězství v 89. minutě z chytře rozehraného přímého kopu.
„První poločas jsme byli jasně lepší, bohužel na začátku druhé půle jsme dvakrát inkasovali. Naštěstí se nám podařilo proměnit nepřímý kop ze závěru zápasu, když po přiťuknutí propálil Neužil vše, co mu stálo v cestě,“ řekl obránce domácího týmu Martin Škuthan.
„Nebylo to moc pohledné utkání. Fotbalově to byl podprůměrný zápas. My jsme po vyrovnání na 3:3 měli dvě obrovské šance, ale žádnou jsme neproměnili a na druhé straně přišel trest,“ uvedl zklamaný vedoucí týmu Kostomlat Josef Petráš.

Branky: 1. a 14. L. Jouza, 33. Djakov, 89. Neužil – 8. Zálabák, 47. Houdek, 59. vlastní. Poločas: 3:1. ŽK: 4:5. ČK: 67. Šmelhaus – 70. T. Novák, 72. P. Dvořák, 85. M. Sporiš. Rozhodčí: Vančura. Diváci: 80.

Jíkev: Pekárek – Strašík, Dudek, Škuthan, V. Jouza – Novák (62. Šmelhaus), Neužil, Žežulka ml., Djakov – L. Jouza, Zouza.

Kostomlaty: P. Tykva – Holek, Šnajdr, Malínek (30. Čemus) (75. R. Novák), T. Novák – Petr Novák, M. Sporiš, Pavel Novák, Boriš – Neagu, Zálabák.

Krchleby – Poříčany 5:1

Utkání celků, kterým se v poslední době příliš nedaří, vyzněl jasně pro domácí Krchleby. Poříčany utrpěly druhý debakl za sebou a nečekaně začínají řešit sestupové problémy. Nejhezčím momentem utkání byla druhá branka Hůlky. Hůlka nejprve proměnil penaltu a poslal domácí do vedení, ale hosté minutu poté vyrovnali. Z následné rozehrávky vystřelil právě Hůlka přímo na hostující branku a překvapenému brankáři Poříčan zapadl balón přímo pod břevno.
„Kluci hráli pěkný fotbal. Byla tam vidět bojovnost a vůle po vítězství. Akorát mě mrzí, že se nám zranili další dva hráči,“ řekl trenér domácích Milan Blažek.
Hosté mají za poslední dva zápasy skóre 2:12 a musí se soustředit na boj o záchranu.
„Neplníme si taktické pokyny, hrajeme naivně a děláme velké množství chyb. Poslední dobou se nám vůbec nedaří,“ uvědomuje si hrající trenér Poříčan Roman Marušák.

Branky: 10. (pen.), 12. a 29. (pen.) Hůlka, 65. Patačik, 86. Rys – 11. Provazník. Poločas: 3:1. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Hlavička. Diváci: 45.

Krchleby: T. Drahokoupil – Maruška, Kubík, Voborník (35. Z. Drahokoupil), Pulda – Patačik, Hůlka. Dytrych, Hurych – Osmanovič (75. Rys), Soukal (10. Červinka).

Poříčany: Vymazal – Zedník, Marušák, Vaňhal, Prejzek – Holler, Ondrůš, Nouzovský (65. Bečka), Skála (65. Morávek) (80. Trnka) – Novotný, Provazník.

Pátek – Milovice 1:6

Domácí byli rovnocenným soupeřem s vedoucím celkem soutěže pouze třicet minut. Pak už pomalu začali hru ovládat hosté po dvou rychlých gólech v rozmezí jedné minuty. Ve 40. minutě ještě po chybě obránce upravil poločasový výsledek na 3:0 Petr Petráš. Vstup do druhé půle se domácím vůbec nepovedl a opět po špatných rozehrávkách dostali v úvodu dva góly. Čestný úspěch domácích zaznamenal Bartheldy. Hosté ještě v 78. minutě upravili konečný výsledek na 6:1.
„Milovice byly lepší a zaslouženě vyhrály. Jediné co mě mrzí, že pět gólů jsme Milovicím darovali sami po našich zbytečných chybách,“ řekl po utkání asistent trenéra domácích Tomáš Černý.
„Vyhráli jsme jednoznačným způsobem, domácí se drželi, dokud stačili fyzicky. Čekal jsem od Pátku lepší výkon, vím, že umí předvést daleko lepší fotbal,“ uvedl trenér Milovic Roman Magada, který také zasáhl do střetnutí.

Branky: 70. Bartheldy - 28. Mencl, 29. Müller, 40. a 78. P. Petráš, 50. Vlačiha, 55. J. Petráš. Poločas: 0:3. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Křivka. Diváci: 70.

Pátek: Vaněk – Bureš (46. A. Svoboda), Junek, Vyleťal, Forman – Bartheldy, Bulíř, Bezděčný, Drahovzal – Ma. Vančura (70. Dulovec), Král.

Milovice: Fišer – Krejčí (46. J. Petráš), Roth, Fiala, Mencl – Novák, Plecitý (55. Beneš), P. Petráš, Růžička – Müller, Vlačiha (75. Magada).

Dymokury – Sadská B 4:1

V jarní části okresního přeboru Dymokury doma ještě neprohrály a i v tomto zápase naplno bodovaly. Již ve 2. minutě zápasu šly do vedení, když po centru Kopřivy zblízka zakončil F. Ježek. Pojistku mohl přidat v 10. minutě Křovina, ale po centru F. Ježka sám před bránou ve vyložené šanci těsně minul bránu. Z vedení se domácí neradovali dlouho, po standardní situaci v 18. minutě zakončil hlavou Štácha a nedal brankáři šanci 1:1. Další gól daly Dymokury ve 25. minutě, opět po centru z pravé strany, kdy centroval F. Ježek a O. Bubeník zakončil přesně hlavou 2:1. Rezerva Sadské byla blízko vyrovnání v 34. minutě, ale střelu z dálky zlikvidoval výtečným zákrokem brankář Volráb. Do dvoubrankového vedení se domácí dostali v 38. minutě znovu po centru, který nasměroval Kopřiva přímo na nohu Topolčányho a ten střelou z voleje zády k bráně poslal míč k levé tyči 3:1.
V 62. minutě měl další gólovku domácích na noze Křovina, když se ocitl s míčem na chvilku sám ve velkém vápně, ale jeho pokus skončil nad brankou. Dymokury měly převahu a pokračovaly v neproměňování slibných příležitostí. Až po kombinaci střídajícího Gála a Novotného v 82. minutě, druhý jmenovaný vysunul přihrávkou O. Bubeníka, který obešel i brankáře hostí a zakončil do prázdné brány 4:1.
„První poločas se musel divákům líbit. Hrál se rychlý kombinační fotbal. Druhý poločas sice už tak pohledný nebyl, ale v současné době musíme hrát hlavně na body. Vyhráli jsme potřetí v řadě a konečně jsme se trochu posunuli v tabulce směrem nahoru a dohnali další soupeře. Opět jsme se prosadili střelecky a vyvarovali se závažnějších chyb v obraně,“ vyprávěl spokojeně obránce domácího mužstva Martin Malát.
„Domácí mě překvapili, hráli pěkný fotbal, hlavně v útočné fázi. Měli více šancí a zaslouženě zvítězili,“ řekl zklamaný kouč Sadské Jaroslav Hora.

Branky: 2. F. Ježek, 25. a 82. O. Bubeník, 38. Topolčány – 18. Štácha. Poločas: 3:1. Diváci: 206. Rozhodčí: Jeník.

Dymokury: Volráb – Kropáček (70. Machát), M. Ježek, M. Malát, Ollé – Kopřiva, Křovina, Topolčány (65. Gál), Pažout (80. Novotný) – F. Ježek, O. Bubeník.

Sadská B: Mašek – Franc, Kulhánek, Cempírek, Rozsypal – Vojáček, Nedbal (46. Kalina), Hubálek, Pajkrt – Lugmajer, Štácha.