Hrubý Jeseník – Pátek 2:1

Hostující tým byl o něco lepší. Lépe kombinoval a dostával se do šancí. Domácí zahrozili v 15. minutě, kdy se střela otřela o břevno. O tři minuty později šli do vedení hosté. Bezděčný dostal ve vápně příliš prostoru a hlavou otevřel skóre. Domácí ale za chvíli vyrovnali po rohovém kopu Najmonem.

Ve druhé půli mohl jít Pátek do vedení, ale Král trefil břevno a tyč. Za chvíli selhal v zakončení i Martin Vančura. Gól tak přinesla až 80. minuta, kdy se z penalty trefil Najmon. „Náš obránce vyvážel míč z vápna a soupeř ho jasně fauloval. Jenže rozhodčí překvapivě odpískal penaltu,“ kroutil hlavou kapitán Pátku Jaromír Bulíř. „Takový rozhodčí nemá na hřišti co dělat,“ láteřil Bulíř. „Měli jsme ale proměnit šance, co jsme měli a nebylo co řešit,“ dodal Bulíř. „K penaltě nemám co říct. Nějakej střet tam byl a rozhodčí to posoudil jako penaltu,“ řekl vedoucí domácího družstva Přemysl Hemiš.

Branky: 25. a 80. Najmon (druhá z PK) – 18. Bezděčný. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 1:1.

Hrubý Jeseník: L. Pulda – Pivec, T. Hurych, P. Stránský, Jakub Jeník – D. Pulda, Najmon, Kryštof, L. Hurych (89. Kalina) – R. Hurych (66. Procházka), Ott.

Pátek: Vaněk – Zumr (30. Martin Vančura), Junek, Vyleťal, Bureš – Bezděčný, Miloš Vančura, Bulíř, Bartheldy – Zedník, Král.

Běrunice – Jíkev 0:1

Zápas rozhodl jediný gól, který dala Jíkev v 65. minutě.

Běrunice byly lepším týmem, ale nedokázaly proměnit svoje šance. Jíkev si vytvořila jedinou šanci po hrubce domácího stopera, který namazal Koberovi a ten se při svém úniku nemýlil. „Od první do poslední minuty jsme je tlačili. Jenže místo toho abychom dali gól, tak jsme udělali jednu hrubku a soupeř ji potrestal,“ řekl trenér Běrunice Luboš Vlach, jehož tým trefil třikrát břevno. „Domácí byli lepší. My jsme měli po chybě jejich beka jedinou šanci. Měli jsme štěstí,“ řekl předseda Jíkve Vladimír Káninský.

Branka: 65. Kobera. Rozhodčí: Malý. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, J. Janouch, Zima, Kříž – L. Hála, Kubánek, Brzák, R. Černý – Vaňura, Pilař (68. M. Chrastný).

Jíkev: Pekárek – Škuthan, Dudek, Strašík, Dušička – V. Jouza, Aust, Neužil, Matyásko – Kobera, L. Jouza.

Dymokury – Kostelní Lhota 3:6

Zápas hraný na velmi těžkém terénu zvládli lépe hostující fotbalisté. Sice to byli domácí hráči, kteří šli ve 24. minutě díky gólu Ježka do vedení, to bylo ale z jejich strany vše.

Hosté dobře kombinovali a hru stále zlepšovali. Mezi 30. a 45. minutou dali čtyři branky a rozhodli o své výhře.

Ve druhém poločase se šance střídaly na obou stranách. Domácí dvakrát snížili na rozdíl dvou branek, ale hosté vždy gól přidali a zápas měli pevně ve svých rukou. Hattrickem se blýsknul Michal Mácha. „Jako celek jsme podali jeden z lepších výkonů a jsem rád, že jsem hattrickem přispěl k důležitému vítězství,“ řekl po utkání šťastný střelec.

Branky: 55. a 80. Bubeník, 24. F. Ježek – 30, 43. a 82. M. Mácha, 32. Láska, 39. M. Drobný, 90. T. Drobný. Rozhodčí: Noll. ŽK: 2:2. Diváci: 83. Poločas: 1:4.

Dymokury: Volráb – Malý, M. Ježek, M. Malát, Kropáček (46. Machát) – Kopřiva, Křovina, Ollé, Š. Táborský (46. Topolčány) – O. Bubeník, F. Ježek (62. Gál).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Andrle, Holešovský, Beránek, Láska – Janoušek (70. Čábelka), Sládek, Pokorný, T. Drobný - M. Mácha (80. Ulrich), M. Drobný.

Sadská B – Rožďalovice B 0:3

Nováček soutěže Sadská B, který patřil po první polovině podzimu na špičku tabulky, se výrazně zhoršil. Prohrál už čtvrtý zápas v řadě a klesnul v tabulce na čtvrté místo. Naopak béčku Rožďalovice se povedlo po remíze a prohře opět vyhrát. K výhře nasměroval hosty ve 25. minutě svým gólem T. Nechánský a před odchodem do šaten se trefil i Kapal. Výhru potvrdil třetí brankou v závěru zápasu Mikeš. „Pokračovali jsme ve výkonech z minulých týdnů. Byla to katastrofa,“ řekl po zápase trenér béčka Sadské Jaroslav Hora. „Vyhráli jsme zaslouženě. Dali jsme góly po pěkných akcích. Hlavně ten gól Mikeše stál za to,“ řekl útočník rožďalovického béčka Petr Kapal.

Branky: 25. T. Nechánský, 40. Kapal, 85. Mikeš. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:2.

Sadská B: Mašek – Pajkrt, Kulhánek, Cempírek st. (46. Barták), Rozsypal – Vojáček, Kalina, Jindra (70. Dvořák), Hubálek – Lugmajer, Hnízdo (55. Cempírek ml.).

Rožďalovice B: Borecký – Čapek, Kubín, Hůlek, Vlček – T. Nechánský, Daneš (65. Gestřánek), Štefan, J. Nechánský – Beneš, Kapal (80. Mikeš).

Krchleby – Městec Králové 5:3

V přímém souboji o průběžnou druhou pozici v tabulce vyhráli fotbalisté Krchleb. Hostující tým byl v první půli lepší, ale nedokázal vstřelit góly. Během zápasu třikrát vedl, přesto odjel poražen.

„První poločas nám moc nevyšel. Až ten druhý byl o něco lepší. Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli a doufám, že na něj navážeme v posledním utkání v Kostelní Lhotě,“ řekl trenér Krchleby Milan Blažek.

„V první půli jsme byli o něco lepší a vypadalo to, že sbychom si nějaké body mohli odvést. Druhou půli lépe zvládly Krchleby. Za stavu 3:3 jsme to zbytečně otevřeli a inkasovali rozhodující góly,“ řekl záložník Městce Zbyněk Eliáš.

Branky: Hůlka 2, Valíček, Rys, Hurych – Z. Hradečný, Votava, Kafka. Rozhodčí: Kopiště. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Krchleby: Pecka – Z. Drahokoupil (70. Hurych), Pulda, Maruška, Voborník – Červinka, Hůlka, Dytrych (75. Soukal), Valíček – Rys (57. Osmanovič), J. Kubík.

Městec Králové: Mojžíš – Veselý, Konhefr, M. Hradečný, J. Poděbradský – M. Poděbradský, Z. Hradečný, Eliáš, Suchochleb – Kafka (75. Janouch), Votava.

Kounice – Kostomlaty 3:0

O výhře Kounic rozhodl třemi góly domácí útočník Rozumný. První gól dal na konci prvního poločasu. Další dva pak v rozmezí dvou minut v závěru utkání. Poslední gól dal ze značnky pokutového kopu. „Měli jsme více ze hry a ještě jsme nedali několik šancí. Ve druhé půli jsme soupeře jednoznačně přehráli. Byl to náš nejlepší výkon na domácím hřišti během letošního podzimu,“ řekl kounický vedoucí družstva Stanislav Růžička. „Byl to z naší strany hodně nepovedený zápas. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě,“ řekl vedoucí družstva Kostomlaty Josef Petráš.

Branky: 40., 72. a 73. Rozumný 3 (třetí z PK). Rozhodčí: Havlas. ŽK: 4:6. Diváci: 40. Poločas: 1:0.

Kounice: Písecký – Šoufek, Dobiáš, Svoboda, Vokoun – Hofman, Martin, Myšička (74. Líbal), Hartman (86. Popovič) – Janeček, Rozumný.

Kostomlaty: Touš – Zinek (74. Petráš), Milan Sporiš, Houdek, Janata – Holcman, Neagu, Martin Sporiš, J. Novák (46. T. Novák) – R. Novák, Kaucký (57. Gruntman).

Poříčany – Milovice 1:10

Zápas byl jednoznačnou záležitostí hostujícího týmu, který dal už potřetí v sezoně dvouciferný počet gólů. Domácí dali alespoň čestný gól za stavu 8:0, když se trefil Adamec. Střelecky se zaskvěl Müller, který dal šest branek. „Hosté byli jednoznačně lepší. Bohužel jsme nemohli být důstojným soupeřem, neboť nám chybělo pět lidí ze základní sestavy,“ řekl hrající trenér Poříčan Roman Marušák. „Podali jsme asi nejlepší výkon sezony. Zápas nám prostě sednul. Na co jsme sáhli, to nám vyšlo,“ řekl kouč Milovic Roman Magada. „Byl to ale trochu jiný zápas, než ty minulé, které jsme vyhráli vysokým rozdílem. Poříčany totiž nepůsobily jako Jíkev a Dymokury odevzdaným dojmem,“ dodal Magada.

Branky: Adamec – Müller 6, Beneš, Mencl, J. Petráš, P. Petráš. Rozhodčí: Vančura. ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 0:4.

Poříčany: Vymazal – Zedník, Pepř, Prejzek (46. Horyna), Černý – Marušák, Ondruš, Moravec, Holler – Skála, Adamec.

Milovice: Fišer – Vlačiha (55. Palička), Fiala, Dort, Plecitý – Galovič, P. Petráš, Beneš (63. Mencl), Růžička – Müller, J. Petráš (63. Zedníček).

 1. Milovice⋌ 12 10 1 1 62:13 31
 2. Krchleby⋌ 12  7 1 4 22:15 22
 3. M.Králové ⋌ 12  7 0 5 29:21 21
 4. Sadská B⋌ 12  6 1 5 26:23 19
 5. Pátek⋌ 12  6 1 5 26:24 19
 6. Kostomlaty⋌ 12  6 1 5 20:18 19