Okresní přebor: Kovanice vybouchly doma s Městcem

NYMBURSKO - V sedmnáctém kole fotbalového okresního přeboru se zrodilo několik překvapení.

17.4.2007

Městec Králové překvapivě vyhrál v Kovanicích 4:0.Foto: Deník/ Petr Bělka

Tím největším je bezesporu výbuch lídra z Kovanic. Ten totiž doma podlehl jedenáctému Městci Králové, který nastřílel čtyři góly, zatímco domácí Kovanice ani jeden. Klopýtla i druhá Jíkev, která prohrála na hřišti desátého Pátku. Stíhací jízdu zahájilo béčko nymburského Polabanu. Na jaře vyhrálo všechny tři zápasy se skóre 13:2 a na první Kovanice ztrácí už jen tři body.

Kovanice - Městec 0:4

Utkání bylo rozhodnuté během prvního poločasu. V něm dali Městečtí tři góly a nakročili k vítězství.
Ve druhé půli mohly Kovanice zápas zdramatizovat, ovšem Šnídl neproměnil pokutový kop. „Městci vyšlo vše, na co sáhl. Dal nám lekci z produktivity,“ kroutil hlavou kovanický trenér Jaroslav Král. „Byl to nejlepší zápas, který jsme letos hráli. A to jsme ještě nedali několik šancí,“ myslí si Zbyněk Eliáš, autor jednoho z gólů. „Důležité bylo, že jsme se prosadili v koncovce a ve druhé půli nás podržel brankář,“ dodal zkušený hráč vítězného týmu.

Branky: Velenský 2, Eliáš, Pospíšil. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 0:1. (Dostálek). Diváků: 70. Poločas: 0:3.

Kovanice: Mach – P. Krejčík (60. Zlámaný), Šmejcký, Vlček, Klár – Šnídl, Černý, Kopecký, Král – Chmel (50. Kuchař), Kunc.

Městec: Mojžíš – Kříž, Dostálek, Bíža, Konhefr – Kafka, Eliáš, Suchochleb, Hradečný – Velenský (80. Trusina), Pospíšil.

Pátek – Jíkev 1:0

Zápas rozhodla jediná trefa Fialy v závěru zápasu. První poločas diváci mos šancí neviděli. Oba týmy poctivě bránili a do útoku se příliš nehrnuly. Jíkev přišla v 75. minutě o Koberu, který viděl druhou žlutou kratu. Chvíli poté poslal centr před jíkevskou bránu Junek, Fiala si zpracoval míč na prsa a přesnou střelou k tyči určil vítěze. „Tři body jsme si zasloužili,“ podotkl Pavel Vančura z tábora domácích. Rozzlobený byl po utkání předseda Jíkve Václav Hrdlička. „To, co pan rozhodčí Voborník předvedl, byla hrůza. Jako šéf rozhodčích své podřízené kritizuje, jenže je to on, kdo by se měl nechat proškolit. Určitě nás poškodil,“ láteřil Hrdlička. „Je ale pravda, že jsme odehráli slabší zápas,“ dodal předseda Jíkve.

Branka: Fiala. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 0:8. ČK: 0:1 (75. Kobera). Diváků: 100. Poločas: 0:0.

Pátek: Botnari – Pinkas, Bulíř, Zedník, Bureš – Fiala, Svoboda, Vyleťal, Junek – Zumr (70. Čechal), M. Vančura.

Jíkev: Zemánek – Strašík, J. Dušička, P. Dušička (55. Jouza), Dudek – Žežulka, Kubín, Muška, Kobera – Kápička, Zouza.

Kněžice – Polaban B 0:6

Domácí drželi krok s aspirantem na postup jen v úvodních minutách. Pak se díky parádní střele trefil Spilka a Polaban vedl 1:0. Když pak byl vyloučen Tůma, který rukou vyrazil Kuklovu gólovku, klesly akcie Kněžic takřka na nulu. Na hřišti byl pak jen jeden tým. Spilka přidal druhý gól a poté se trefil z penalty i Hájek.
Ve druhém poločase zkompletoval Spilka hattrick a po jednom gólu přidali i střídající Szabó a Pavel Grešula.

Branky: Spilka 3, Hájek, Szabó, P. Grešula. Rozhodčí: Malý. ŽK: 1:0 (Prokeš). ČK: 25. Tůma (Kněžice). Diváků: 40. Poločas: 0:3.

Kněžice: Raich – Hlaváček, Tůma, Prokeš, Adam – R. Sedláček, Novák, J. Sedláček, Jelínek – Vízek (46. Brzák), Michl.

Polaban B: Pulda – Košvanec, Šašek, Uhlíř, Hájek – J. Grešula, Vagenknecht (70. Szabó), Růžička, Poklop (46. Kubálek) – Kukla, Spilka (72. P. Grešula).

Opočnice – Běrunice 1:0

Zápas rozhodl jediný gól, o který se postaral mladík Opočnice Mazač.
První poločas byl opatrnější a oba týmy spíše bránily. Jediná branka padla ve 30. minutě, kdy Herčík poslal rohový kop až na zadní tyč, kde číhal Mazač.
Ve druhém poločase měly Běrunice několik šancí. Jenže v bráně Opočnice stál nepřekonatelný Václav Košvanec. Ten si poradil i se slibně kopnutou penaltou Radima Lehkého. „Za tři body můžeme být rádi. Soupeř byl lepší,“ uznal opočnický trenér Dalibor Vaněček.

Branka: Mazač. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 2:3 (J. Košvanec, Zvěřina – J. Janouch, Poláček, Zima). Diváků: 80. Poločas: 1:0.

Opočnice: V. Košvanec – Strejček (70. Zvěřina), Havránek, Svoboda, Konývka (70. Petrášek) – J. Košvanec, Mikšovský, Bartoníček, Dvorský – Herčík (80. Blažek ml.), Mazač.

Běrunice: Šafařík – Zima, D. Hála, Bambas, Poláček – L. Hála (55. Černý), R. Lehký, M. Mašinda, Fiferna (80. J. Janouch) – Brzák, Pilař (65. L. Janouch).

Hrubý Jeseník – Přerov 6:3

Domácí rozhodli o svém vítězství až ve druhém poločase. V něm dali mezi 72. a 80. minutou tři góly a zajistili si tak tři body. Hostující tým se po zápase velice zlobil na rozhodčího. „Rozhodčí Voborník dělal z utkání šou se sebou v hlavní roli. Žluté karty rozdával za slovíčka, vyhodil z lavičky Radka Šenkýře a byl nejslabším na hřišti dle mínění obou celků a dokonce i diváků,“ láteřil po zápase vedoucí přerovského mužstva Jaroslav Urban.

Branky: Král 2, P. Najmon, M. Najmon, Hurych, Otta – Průša, Švancara, Galbavý. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 3:3. Diváků: 100. Poločas: 3:3.

Přerov: Veselý – Červák (18. Mareš), Kučera, Čurda, Cílek – Švancara, Koštíř (79. Prášil), Bulvas, Průša – Urban, Galbavý (61. Jurič).

Poříčany – Krchleby 2:2

V první půli byli lepší domácí, kteří vedli po gólech Adamoviče už 2:0. Pak nedal Koula dvě slibné šance a hosté se postupně dostali do hry. V 55. minutě snížil J. Kubík a stejný hráč po samostatném úniku vyrovnal. Oba týmy měly ještě v závěru šanci strhnout výhru na svoji stranu, skóre ale už neměnilo.

Branky: 7. a 38. Adamovič – 55. a 75. J. Kubík. Rozhodčí: Salava. ŽK: 3:2. Diváků: 100. Poločas: 2:0.

Poříčany: Starý – Černý, Chvojka, Soročin, Steinocher (76. Vaňhal) – Skála, Adamovič, Prejzek, Bečka – Koula, Šeda.

Krchleby: Loudil – Pulda, Maruška, P. Kubík, Soukal – Musil, Ditirch, Valíček, Jokl – J. Kubík, Červinka.

Lysá B – Kostomlaty 1:4

Hostující tým byl jasně lepší a o své výhře rozhodl už v první půli třemi góly. Domácí sice snížili, konečnou podobu dal skóre až pokutový kop, který proměnil brankář Kostomlat Fišer. Hosté kopali ještě jednu penaltu, kterou ale brankář Málek chytil.

Branky: Krmenčík – Bárta 2, Neagu, Fišer. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Poločas: 0:3.

Lysá B: P. Málek – Pilný, Šťastný, Horčic, J. Málek (46. Janda) – Kocián, Vrbický, Horvát, Doubek (30. Jelínek) – Poborský, Krmenčík.

17.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Na nymburské radnici byli oceněni dobrovolní dárci krve. Pavel Klosovský ji daroval už osmdesátkrát.
12

Krev daroval osmdesátkrát. Získal ocenění

Životní pojištění, ilustrační foto

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Vysvědčení pro politiky: nejlepší dostali dvojku

Poděbrady - Po dobu dvaadvaceti dní mohli obyvatelé Poděbrad v elektronické anketě známkovat práci svých zastupitelů. Prostřednictvím známek od jedné do pěti, stejně jako ve škole, měli příležitost hodnotit každého z nich. Jedničku si nezasloužil žádný z komunálních politiků.

KRÁTCE: Biketower má první potíže

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Astronomové z Ondřejova hledají vesmírné kamení. Schovalo se jim v Budějovicích

Střední Čechy – Hledá se sametově černě až černohnědě zbarvený „kámen“, tedy vlastně dva. Jeden by měl vážit zhruba kilogram, druhý je zhruba čtvrtinové velikosti. S touto výzvou se obracejí na veřejnost astronomové z Ondřejova na Praze-východ, kde funguje centrum pozorovacích stanic Evropské bolidové sítě. Při pátrání po meteoritech chtějí oslovit Jihočechy, konkrétně obyvatele Českých Budějovic. Právě v okrajové části města by měly ležet části padající hvězdy zaznamenané v neděli 3. prosince.