Výhru domácích pečetil v 89. minutě Koštíř, po jehož trefě zavládla na domácí střídačce obrovská radost. „Je to důležité vítězství. Po třech porážkách jsme se potřebovali zvednout a bodovat naplno, což se nám díky velké bojovnosti nakonec podařilo, byť jsme museli zápas otáčet,“ zářil štěstím semický kouč Josef Pavliš, který měl z duelu s Berounem obavy. Soupeř totiž z posledních osmi utkání vytěžil 19 bodů a atakoval čelo tabulky. „Ale nebylo to jednoduché, Beroun je v laufu,“ uznal.

Vše podstatné se událo už do přestávky, kdy byl v Semicích k vidění zajímavý a rušný fotbal. „Začali jsme bojovně, měli jsme víc ze hry, jenže uzemnil nás vedoucí gól soupeře. Propadli jsme v několika osobních soubojích, hosté dobře zakombinovali a před naší brankou zůstal nebráněný Horel, o němž jsme věděli, že je nebezpečný,“ vrátil se Pavliš k situaci ze 16. minuty, kdy se Beroun dostal do vedení. „Chvíli jsme byli jako opaření, ale pak jsme navázali na bojovný výkon z úvodu a do přestávky jsme stav otočili. Herně to byl náš nejlepší poločas v soutěži. Dokázali jsme si vypracovat šance a hlavně je zužitkovat i gólově, což se nám v minulých zápasech nedařilo,“ lebedil si domácí trenér.

Naopak jeho protějšek Vladimír Lacina na lavičce Berouna nebyl s první polovinou vůbec spokojen. „V ní jsme si utkání prohráli. Domácí nás zaskočili obrovskou bojovností, takže jsme se vůbec nedostali k aktivní hře a presinku. Přesto jsme se dostali do vedení, jenže zbytečnými chybami jsme náskok v krátkém časovém úseku ztratili,“ zlobil se berounský kouč. První inkasované brance totiž předcházel nedůrazný odkop, při druhé jeho svěřenci nechali před brankou nestřeženého Horejce.

Druhý poločas se změnil v dobývání semické branky, ve které čaroval Kostoski. „Báli jsme se o vítězství. Soupeř se snažil skóre otočit, donutil nás k několika chybám a hrozil hlavně po standardních situacích, ale podržel nás gólman. V závěru jsme pak udeřili my,“ odfouknul si Pavliš, že jeho tým kýženou výhru ubránil. „Po přestávce jsme domácí téměř nepustili za půlku. Ti zahustili prostor před svou brankou a v jedenácti bránili, jenže náš tlak vyrovnávací gól nepřinesl. I když jsme měli hromadu šancí, něco pochytal domácí brankář a při trestném kopu Radka Kličky mu pomohla tyč. Kdybychom dali branku, možná bychom ještě zápas otočili. V závěru jsme naopak inkasovali gól, který už nic neřešil,“ glosoval Lacina druhou pětačtyřicetiminutovku.

Hostům tak nakonec zbyly jen oči pro pláč, byť do vísky u Nymburka jeli pro tři body. Pomýšlejí snad v Berouně po úspěšném období na postup? „To zatím neřešíme, soutěž je dlouhá a vyrovnaná. Jdeme zápas od zápasu, chceme hrát dobrý fotbal a pohybovat se v horních patrech tabulky. Teď musíme zvládnout domácí utkání se Zápy,“ dívá se Lacina dopředu.

Miloš Krátký