Rožďalovický A – tým hrál mistrovské utkání po půl roce. Loni skončil v polovině krajského přeboru a byl prvním sestupujícím. Ovšem start do nové sezony I.A třídy celku trenéra Richarda Vláška vyšel skvěle. Trnavan vyhrál na trávníku Uhlířských Janovic 2:1. „Jsem spokojený s výsledkem i s výkonem mužstva,“ pochvaloval si Vlášek. „I když z našich neproměněných šancí mi asi přibylo šedivých vlasů,“ smál se rožďalovický kouč.

Pod výhru se podepsal zkušený Miloš Hojsák, autor dvou branek. „Právě on a gólman Hospodka mužstvo táhli. Je to pro nás dobrý vstup do sezony. Pro náš mladý tým je to povzbudivé,“ dodal kouč Trnavanu.

Vynikající vstup mají za sebou také fotbalisté Sokolče. Ti si vyšlápli na Kutnou Horu na jejím trávníku. Přitom v Hoře se netají tím, že by rádi proklouzli mezi krajskou elitu. Sokoleč zvítězila 4:1. A řádil především sokolečský útok Čáp – Souček. Prvně jmenovaný dal dva góly, Souček jeden. „Určitě se jim zápas povedl. Posily se osvědčily. Ale proto jsme je dělali,“ smál se trenér vítězného celku Stanislav Košek, který však zůstává na zemi a první vítězství v sezoně nepřeceňuje. „Nesmíme to přeceňovat. Až další kola ukáží, jak na to opravdu jsme,“ uvedl Košek. „Domácí doplatili na nezkušenost. Mají moc mladý tým.“

Zklamaní nemusí být ani v Poděbradech. Bohemia přivezla bod ze hřiště soupeře. Plichtila 2:2 v Mnichově Hradišti. „S bodem musíme být spokojeni,“ hlásil Alexandr Fiala, nový kouč Poděbrad. A měl pravdu. Bohemia totiž dvakrát dotahovala vedení domácích. „Myslím, že jsme měli více šancí. Třeba Jan Fořt šel za stavu 2:2 sám na gólmana. Ale jinak je fakt, že si hráči na sebe stále zvykají,“ uvedl Fiala.