Divizní souboj vedoucích mužstev mezi příbramským béčkem a Kunicemi rozhodl jediný gól, díky němuž domácí v boji o postup mají na soupeře k dobru osm bodů.

Blížil se konec utkání a oba trenéři nervózně přešlapovali před svými střídačkami. Kouč rezervy příbramských fotbalistů František Barát se obával o těsný náskok, jeho kunický protějšek Zdeněk Hašek naopak prahnul po vyrovnání. Šťastnější byl nakonec domácí stratég, jehož svěřenci v hitu 13. kola divize porazili svého největšího rivala 1:0 a odskočili mu v čele tabulky již na osm bodů.

Oba trenéři se po zápase shodli, že na příbramské umělce se hrál fotbal nadprůměrných parametrů. „Bylo vidět, že se utkala mužstva z čela tabulky,“ podotkl Barát, který do sestavy zakomponoval několik hráčů z ligového kádru. Nechvátal, Jungr, Pilík i Wágner se mu odvděčili výbornými výkony, posledně jmenovaný navíc zařídil rozhodující trefu. „Byl to nadstandardní divizní zápas i díky kvalitě některých domácích hráčů. Bylo to remízové utkání. I když jsme podali jeden z nejlepších podzimních výkonů, na bod to nestačilo,“ posteskl si Hašek.

O výsledku divizního šlágru se rozhodlo už v prvním poločase, byť ten druhý byl na šance mnohem bohatší a zajímavější. „Utkání se lámalo v první půli, kdy jsme za stavu 0:0 nevyužili tutovku a soupeř krátce poté potrestal okénko v naší obraně. Kdybychom šli do vedení my, zápas by se vyvíjel jinak,“ litoval Kounovským nastřelené tyčky hostující kouč, jehož tým se na podzim střelecky trápí. „Bohužel nemáme štěstí při zakončení. Neproměnili jsme ani jednu z šancí, které jsme si vytvořili. Jinak hráčům nemám co vytknout,“ doplnil Hašek.

Na špatnou koncovku však žehral i domácí kormidelník. „První poločas byl vyrovnaný, ve druhé soupeř zjednodušil hru a my hrozili z brejků. Šance byly na obou stranách, ale víc jsme jich měli my, bohužel jsme je neproměnili, a tak to byla válka a nervy až do konce,“ oddychl si Barát, že se týmu nevymstily zahozené příležitosti. Spokojen byl naopak s přístupem, nasazením i agresivitou svých svěřenců. „Soupeř byl nesmírně kvalitní, těžko se mu dávají góly, přesto jsme utkání zvládli.“

Co výsledek 1:0 znamená pro postupové vyhlídky obou celků? „Zvýšili jsme svůj náskok na osm bodů, a pokud zvládneme následující dvě těžká utkání s Meteorem a ve Voticích, bylo by to slibné pro jaro, i když soutěž je dlouhá a tříbodový systém zrádný,“ nepropadá Barát bezbřehé euforii. „Ve hře je stále hodně bodů a jaro nebude pro nikoho jednoduché, zvlášť když v této soutěži může každý porazit každého. Při kvalitě našeho mužstva ještě neházíme flintu do žita,“ nevzdává Hašek boj o postup do České fotbalové ligy.

Miloš Krátký