Po roce se vrátili fotbalisté Polabanu Nymburk do krajského přeboru, ale jejich premiéra nové sezony nebyla úspěšná. Tým na svém hřišti nestačil na celek Nového Strašecí, kterému podlehl 1:3. A jak viděl střetnutí kouč Polabanu Lukáš Vlk?

První zápas jste nezvládli. Takže jaké je vaše hodnocení?
Prohráli jsme tři jedna, takže z mého pohledu to nemůže být moc dobré hodnocení. Soupeř nás proškolil v produktivitě. My jsme šli v prvním poločase třikrát sami na bránu po třicetimetrovém běhu, ale pokaždé jsme narazili na brankáře. Soupeř dal se štěstím první gól tečovanou střelou, druhý gól byla krásná trefa. My jsme to opak tevřeli a soupeř chodil do rychlých a nebezpečných brejků. Když jsme snížili, oni to třetím gólem uzavřeli. Myslím, že jsme herně nepropadli, ale v produktivitě byli hosté lepší a skvěle jim zachytal gólman, který chytil tři góly.

Hlavní rozdíl byl právě ve zmíněné produktivitě…
Z mého pohledu určitě ano. Soupeř byl kvalitní, dobře poskládaný a posouval se dobře. Když jsme se jim tam dostali, tak jsme svoji šanci neproměnili. V tom je velký rozdíl mezi přeborem a I.A třídou. Když hostující tým jednu nebo dvě takové šance promění, tak se mu lépe dýchá. My máme spíš brejkové hráče než silové hráče na hru do šestnáctky.

Brejky svědčily hlavně hostům. Ducár byl hodně nepříjemný a navíc dal dva góly.
To je pravda. I když jsme nečekali, že bude hrát vepředu, spíš jsme ho čekali víc zezadu. Ale jemu stačiliy dva brejky. Hlavně u druhého gólu ukázal svoje fyzické předpoklady, kdy jsme vzadu nebyli důrazní. Ta situace šla přerušit třeba faulem.

První střela na bránu přišla až ve 30. minutě a to ještě z kopačky hostujícího Zázvorky z trestného kopu. Vaši hráči vypadali dost nervózně.
Možná že trošičku nervózní byli. Jsou mladí a nemají takové zkušenosti. Ale myslím, že to z nás po úvodní čtvrthodině opadlo a z mého pohledu jsme prohospodařili první půli. Kdybychom vedli dva nula, nikdo by se nedivil. Vychytal nás ale brankář, především jeho zákrok proti Jarešově hlavičce byl skvělý. Kdybychom vedli, utkání by se vyvíjelo jinak.

Kdo z hráčů zaslouží největší pochvalu?
Že bych někoho vyzdvihl, to asi ne. Samozřejmě důležitými zákroky nás držel brankář Doležal, který chytil po brejcích dva góly. Myslím, že výkon mančaftu byl tak na sedmdesát procent. Jsme schopni hrát daleko dravější fotbal, obzvlášť prvních patnáct minut bylo takových ustrašených, uspávacích. To jsme se soupeři hodně přizpůsobili v jeho hře.

Našel se někdo z hráčů, kdo vás neuspokojil?
To se také nedá říct. Trošku mi chyběla vepředu ta lepší produktivita. I když Ryšánek na to, že hrál poprvé mezi dospělými, zahrál velice dobře a do šedesáté minuty byl hodně znát. Byl důrazný, nebál se. Naopak Mareš, když se dostane do takových dvou obrovských příležitostí, by je měl při jeho zkušenostech proměnit. Ale stane se to, bohužel. Takový je fotbal a v tomto zápase byl soupeř šťastnější v proměňování vyložených šancí.

Bylo to jen první utkání. Co musíte zlepšit a od čeho se chcete odrazit do dalších zápasů?
Hlavně bychom chtěli zlepšit hru po stranách, která nám vázla. My se tam v podstatě dostaneme, ale dobrou přihrávku nebo dobrý centr, ze kterých padá nejvíce gólů a jsou to velice nebezpečné situace, jsme dali paradoxne až v osmasedmdesáté minutě, kdy hlavičkoval Farkaš, ale fantasticky opět zasáhl brankář hostí. Na tom musíme zapracovat, abychom v ofenzivě byli více nebezpeční. Většina centrů nám skončila na prvním hráči, který se tam potuloval a potom je to těžké. Záložník tam jen běhá bazény a nedokážeme to prodat. To je pak úplná jalovost a byla to velká škoda. Když přišel na hřiště Kuba Nedorost, měl tam zase vyloženou šanci v závěru, ale neproměnil. Na šance jsme byli prostě špatní.