Přesto mohli hostující fotbalisté směle pomýšlet na plný bodový zisk. V zápase už vedli dvoubrankovým rozdílem. Trenér hostí Pavel Jareš však zůstal po zápase nohama na zemi. „Splnili jsme cíl, do sezony jsme vstoupili dobře. Vždyť jsme získali plusový bod. Mohlo to ale dopadnout i lépe. Ale nakonec také hůř, protože ve druhé půli byli domácí o něco lepší,“ vyprávěl po zápase litolský trenér Pavel Jareš.

Domácí stihli do přestávky snížit a po změně stran dokonce vyrovnali. A nakonec nemuselo zůstat jen u vyrovnání. „V prvním poločase hrály domácí Blšany hodně profesorsky, my jsme byli důrazní a to jim nesvědčilo. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce byli ale domácí o dost aktivnější, srovnali skóre a my jsme byli nakonec rádi za bod,“ přiznal litolský stratég.

Po vyrovnání měly šance oba týmy, ale blíže vstřelenému gólu byli rozhodně domácí fotbalisté. „Byli to hlavně domácí, kteří měli za nerozhodného stavu příležitosti ke vstřelení vítězného gólu. My jsme měli šance spíše v prvním poločase. Navíc Petrouš trefil spojnici, břevno ale nastřelili také domácí,“ řekl Jareš.

Ten neskrýval spokojenost nad tím, že jeho tým vyválčil v premiérovém zápase letošní divizní sezony skupiny B bod. „Jsme rádi, že jsme si odvezli bod. Vstup do sezony je důležitý a nám se celkem vydařil,“ pochvaloval si litolský trenér Jareš.