Do skvělého průměru se nevedlo pouze utkání v Kolíně, kde lídr krajského přeboru porazil Zápy jen 1:0 a to ještě z pokutového kopu. Na ostatních stadionech už bylo brankově živo. Nejvíce si přišli diváci na své v Libiši a Vlašimi, kde padlo sedm branek a vždy vyhráli domácí. Jen o jeden gól méně bylo k vidění v Benátkách nad Jizerou. Dnes přinášíme ohlasy z utkání, kde rovněž padalo dost branek. Zatímco v Nymburce byly k vidění čtyři branky, v Neratovicích o jednu více. Domácí se ale z vítězství neradovali.

Polaban Nymburk – Český lev Union Beroun 1:3

Miloš Malina, Polaban Nymburk: „Začalo se dobře, šance byly k vidění na obou stranách, ale nakonec všechno ovlivnilo vyloučení našeho Průchy. Do té doby se hrál naprosto vyrovnaný fotbal. Škoda v prvním poločase nevyužité šance Mareše. Dát gól, asi by zápas dál probíhal úplně jinak. Když nám ale byl vyloučen Průcha, pocítili jsme to. Hosté se asi čtvrt hodiny po vyloučení dostali do vedení a nám nezbylo nic jiného, než to otevřít. Snažili jsme se více jít do útoku, jenže soupeř nás za to tvrdě trestal. Naše postavení je už možná kritické, ale do konce je ještě pět kol. To představuje patnáct bodů. Samozřejmě naděje na záchranu stále existuje, vždycky se dá ještě něco udělat, ale přiznám se, že to bude hodně těžké. Ale nevzdáváme to. Jisté je, že z divize minimálně dva Středočeši půjdou dolů, což by znamenalo sestup pro poslední čtyři týmy v krajském přeboru, a to bude pro nás hodně těžké.

Vladimír Lacina, Český lev Union Beroun: „Tentokrát jsme cestovali do Nymburka, který je blízko sestupu a přiznejme si, že tak trochu jsme s body počítali. Jenže naším velkým problémem je proměňování šancí a to se dlouho potvrzovalo i v Nymburce. Příkladem byl Neuman, který měl snad tisíciprocentní šanci, ale míč poslal nad branku. Tento problém nás provází už od začátku sezony. V přestávce jsem hráče nabádal, aby byli trpěliví, věřil jsem, že to tam nakonec spadne, že máme na to abychom zápas zvládli. Nakonec jsme dali po hodině vedoucí branku, což nás určitě povzbudilo. Nemyslím si ale, že náš výkon nějak hodně ovlivnilo vyloučení domácího hráče hned v úvodu druhého poločasu. Jistě, měli jsme sice početní převahu a asi bychom je měli přehrávat, ale opak byl pravdou. Domácí i v deseti vyráželi do nebezpečných protiútoků a dělali nám v obraně problémy. Když jsme ale potom dali gól na 2:0, pak už jsme zápas zvládli. Dá se říci, že potom jsme už drželi utkání ve své moci, což potvrdila i třetí branka. Teď máme 38 bodů, ale to k záchraně ještě nemusí stačit. My jsme si ale před sezonou dali cíl do pátého místa a to bychom chtěli splnit. Myslím, že to je reálné.“

FK Neratovice/Byškovice – TJ Litol 2:3

Jiří Kafka, FK Neratovice/Byškovice: „Příliš dobře jsme nezačali. Soupeři jsme nechávali hodně prostoru, a ten toho dokázal využívat. Nakonec jsme po krásném centru Žežulky Nezbedou hlavou do šibenice vyrovnali a nadechovali jsme se k náporu. Jenže pak si hostující Veselý zamotal nohy, upadl a rozhodčí k překvapení všech nařídil volný přímý kop, který sám postižený ranou do šibenice proměnil. Když už jsme si mysleli, že poločas skončí 2:1, došlo k fatální hrubce obrany a dostali jsme třetí gól. Přesto jsme do druhého poločasu nastoupili s odhodláním s výsledkem něco udělat a dařilo se. Začali jsme náporem, vypracovali jsme si několik šancí. Nakonec jsme snížili z pokutového kopu, ale měli jsme i další šance. Hodně aktivní byl Nezbeda, který nastřelil břevno. Tento hráč měl další šanci tři minuty před koncem, kdy šel sám na brankáře, který konečky prstů jeho střelu vyrazil a dorážku už obránci zblokovali. Ale nevzdáváme se. Šance na záchranu stále je. Budeme bojovat až do konce. Když už jsme si krajský přebor po třech postupech vybojovali, tak si ho chceme užít.“

Pavel Jareš, TJ Litol: „ Před utkáním jsme měli 38 bodů, a tak obě varianty, kdy se může bodovat, jsme brali. K soupeři jsme jeli kompletní a více jsme se přikláněli k možnosti vyhrát a definitivně si zajistit účast v příštím ročníku přeboru. Samozřejmě vše záleží na počtu sestupujících Středočechů z divize. Tři body bychom chtěli ještě přidat. Úvod utkání se nám povedl, i když na domácích byla před utkáním vidět jistá nabuzenost. Proto jsem se snažil hráče také nažhavit. Do zápasu jsme vstoupili dobře, hru jsme kontrolovali, domácí si nic nevytvořili. Nakonec jsme po krásném gólu Casky šli do vedení. Pak jsme ale při centru neuhlídali Nezbedu, který krásně do šibenice hlavou vyrovnal. Domácí ožili. O to víc nás to stálo více úsilí. Nakonec jsme se do poločasu dostali do dvoubrankového vedení. Zdálo by se, že je hotovo, ale ve druhém poločase jsme museli o tři body bojovat. Domácí z pokutového kopu snížili na 3:2, což je probudilo. Ale ani my jsme nebyli bez šancí. Prioritou ale bylo vedení udržet, a to se nám povedlo.“