Jako remízoví králové si museli připadat fotbaloví zástupci v krajském přeboru. Týmy Litole, Semic a Polabanu Nymburk totiž hrály nerozhodně. Litol doma plichtila s celkem Úval 2:2, utkání Polabanu na trávníku Sedlčan skončilo stejným výsledkem a zápas Semic s lídrem z Kolína skončil bez branek.

Jediný Polaban Nymburk hrál na soupeřově trávníku, ale bod je pro něj málo. To proto, že o výhru přišel opět v závěru a také proto, že body k záchraně nutně potřebuje a tentokrát si nedokázal poradit s posledním týmem tabulky. „Do dvacáté minuty prvního poločasu jsem byl spokojený, potom jsme přestali hrát. To co jsme nedokázali proměnit, je až do nebe volající. Šance jsme měli my i soupeř, jen s tím rozdílem, že oni je dokázali proměnit a my ne,“ řekl po utkání nymburský kormidelník Miloš Malina.

Semice vyválčily bod s prvním celkem tabulky. Domácí tak využili oslabeného mužstva soupeře. „Bod s prvním týmem by měl být sice dobrý, ale tentokrát je to spíše ztráta. To proto, že Kolínu chyběli Štoček se Svobodou, navíc se jim v páté minutě zranil kapitán, a na jejich hře byla neúčast těchto hráčů znát,“ řekl Miroslav Čepelka, vedoucí semického mužstva. „My jsme toho chtěli využít, ale hráčům chyběla v tak důležitém střetnutí bojovnost a nasazení. I když na druhou stranu musím říct, že na naší straně dvakrát zvonila tyč. Přesto si myslím, že tentokrát je to pro nás ztráta, ale nedali jsme do toho všechno. Myslím, že stav nula nula je obrazem hrym“ dodal Čepelka.

Také bod získali fotbalisté Litole. Ti ale předvedli smysl pro fair play, když si po nechtěném gólu dali vlastní branku. „Předem bych chtěl vyjádřit pochvalu hráčům za jejich charakter. Oceňuji, že v dobách, kdy potřebujeme každý bod k záchraně, se zachovají tak, jak nám všem předvedli. V zápase jsme jinak byli aktivnější, lepší. Úvaly se prezentovaly technickou hrou. Myslím si ale, že z pohledu, jak se zápas vyvíjel, je remíza spravedlivá,“ řekl po utkání trenér Litole Pavel Jareš.

VLADIMÍR MALINOVSKÝ
JAN ROULE