Fotbalisté Litole doma opět nezaváhali. Ba co víc – zdolali lídra soutěže z Libiše brankou Čápa 1:0. Litol to na Libiš opravdu umí, vždyť vyhrála i u soupeře. „Je to pro nás cenný skalp, soupeř má na nás asi smůlu,“ řekl při pozápasových oslavách trenér vítězného mužstva Pavel Jareš. „Byl jsem spokojený s bojovností týmu a také proto, že jsme nezklamali diváky. Tím jsme výborně vstoupili do jarní sezony,“ pochvaloval si kouč Jareš. Bojovné utkání bylo plné osobních soubojů, v nichž si domácí borci s hosty v ničem nezadali. „Právě osobní souboje asi rozhodly. A také nás podržel gólman Rathouský,“ dodal šťastný litolský kouč.

Radovat se mohli po zápase také borci nymburského Polabanu, kteří vyhráli u soupeře. Tři body přivezli z trávníku Staré Boleslavi. Tým vedl 2:0, pak domácí srovnali, ale vítěznou trefu si schoval na poslední minutu hrající trenér Stanislav Bejda. „Hodně důležité vítězství. Ale nechci někoho přechválit, protože jsme měli ve hře ještě hodně nedostatků,“ řekl po zápase Bejda. „První poločas jsme zvládli takticky a dali jsme dva góly. Pak jsme po dvou velice sporných situacích inkasovali, naštěstí jsme dali v závěru gól,“ radoval se Bejda.

Zato Semice to v úvodu jara zpackaly. Na půdě Záp prohrály 1:5. Nový trenér Karel Březina přiznal, že si jeho tým porážku zasloužil. ,,Není příjemné začínat prohrou, ale bohužel jsme si nic jiného nezasloužili,“ řekl nový kouč Semic. „V obrané a v útočné činnosti jsme byli horší než soupeř a šance, které jsme si vypracovali, jsme nedokázali proměnit. Takže výsledek je naprosto logický a máme týden na to, abychom se vzpamatovali,“ uvedl semický kormidelník.