Vydařenou premiéru v novém ročníku fotbalového krajského přeboru mají za sebou fotbalisté Polabanu Nymburk, Semic a Litole.

Litol překvapila

Asi nejzářivější vstup do soutěže si užili borci Litole. Ti překvapivě vyhráli na trávníku exdivizní Libiše 3:0. Přitom před utkáním si ani sami Litolští nedělali příliš velké naděje. „Chceme zápas odehrát důstojně. Libiš je silná a je to jeden z aspirantů postupu,“ hlásil před utkáním manažer Litole Josef Borecký.

Ale všechno bylo jinak a Litol překvapila. „Po nepovedené přípravě se nám podařil fantastický vstup do sezony,“ radoval se ze zisku tří bodů trenér Litole Pavel Jareš. „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Důležité bylo, že jsme uhlídali střelce Jiráska. Když jsme dali na dva nula, byla na domácích patrná křeč a my jsme byli pány na hřišti. I když Libiš trefila tyč,“ hodnotil střetnutí Jareš. „Snad to tak půjde dál,“ přeje si litolský kormidelník.

Rozhodla bojovnost

Podobně se vedlo semickým fotbalistům. Ti v prvním kole hostili Zápy. Na úvod těžký soupeř (v poháru ČMFS porazil divizní Český Brod), ale Semice zápas zvládly na výbornou. „Rozhodla větší bojovnost našeho týmu,“ mnul si spokojeně ruce semický lodivod Miroslav Vlk. „Vstup se nám podařil a jsme za to rádi.“

Domácí vedli, pak bylo do poločasu srovnáno, ale po dvou semických gólech bylo rozhodnuto. „Ovšem hosté zahodili ve druhém poločase první velkou šanci. Oni totiž byli po našem úvodním gólu lepším týmem,“ přiznal Vlk. „My jsme ale potom dali dvě slepené branky během tří minut a ty byly rozhodující,“ potěšilo šéfa semické lavičky.

Dojeli na impotenci

Polaban Nymburk hostil v domácím prostředí celek Staré Boleslavi. A zápas skončil bez branek. Hlavně kvůli impotenci nymburských fotbalistů. „Zahodili jsme velké množství šancí. Vrcholem byla skrumáž, po které hosté vykopli třikrát míč z brankové čáry a čtvrtý pokus napálil Friedel do břevna. Tady vyvrcholila naše neschopnost dát branku,“ ulevil si nymburský trenér Milan Kormaník. „Remíza je pro nás ztráta. Ale když nedáme góla, nemůžeme vyhrát. Byla to otázka prvního gólu, ale bohužel…,“ řekl kormidelník Polabanu. Hosté spoléhali na brejky, ale do šancí se nedostávali. „Jejich brejkové situace jsme včas uhasili,“ dodal Kormaník.