Předposlední kolo fotbalového krajského přeboru rozhodlo o tom, že do I.A třídy doprovodí už dříve jasný sestupující Polaban Nymburk také tým Semic. Ten doma remizoval v souboji o záchranu s Novým Strašecím 2:2 a po zápase bylo pěkně rušno. Polaban Nymburk prohrál na trávníku Neratovic těsně 1:2 a fotbalisté Litole uhráli doma bezgólovou plichtu s týmem FK Kolín, který má už dávno jistotu postupu do divizní společnosti.

Hodně hektický byl závěr utkání v Semicích, kam musela nakonec dorazit kvůli bezpečnosti rozhodčích i policie. „Už dělám do fotbalu pár let, ale to co bylo k vidění v tomto zápase, jsem ještě nezažil,“ kroutil hlavou semický vedoucí mužstva Miroslav Čepelka. „Do utkání jsme vstoupili dobře, kdy jsme brzy vedli, pak ale začali úřadovat rozhodčí, kteří si vymysleli penaltu, kterou hosté proměnili. My jsme pak dali zcela regulérní branku, která však nebyla z neznámého důvodu uznána. A to jsme ještě přišli o dva hráče, kteří dostali červenou kartu, taky nevím proč. Ve druhém poločase si rozhodčí vymysleli druhou penaltu, ale tu hosté nedali. V závěru jsme dali vítězný gól na 3:2, ale z nepochopitelných důvodů opět nebyl uznán,“ hodnotil vývoj střetnutí Čepelka. „K utkání se museli dostavit policisté, kteří museli zajistit ochranu rozhodčím. Klobouk dolu hráčům, kteří dohráli utkání, že se udrželi. Po tomto zápase je bohužel rozhodnuto a sestupujeme do I.A třídy,“ litoval vedoucí mužstva Semic Miroslav Čepelka. „Tímto bych chtěl pozdravit pana Libu. Povedlo se vám, to co jste chtěli,“ dodal ještě rozzlobený Čepelka.

Polaban už jen dohrává soutěž, protože je jasným sestupujícím. V Neratovicích prohrál o jeden gól. „Vzhledem k tomu, že už jistě sestupujeme, tak jsme hráli bez šesti hráčů ze základní sestavy, museli s náma jet dorostenci a to se ještě v první půli zranil Bouda a musel za něj nastoupit jediný hráč, který byl na střídání. Kluci hráli, co mohli. Domácí ještě bojují o záchranu, takže to bylo těžké utkání,“ uvedl po zápase trenér Polabanu Nymburk Miloš Malina.

Fotbalisté Litole s lídrem z Kolína neprohráli ani ve druhém letošním vzájemném měření sil. Na svém hřišti hráli bez branek. „Kolín měl víc ze hry, ale víc gólovek jsme paradoxně měli my,“ uvedl kapitán Litole Václav Sosnovský. „Nás těší, že jsme s lídrem soutěže ani jednou neprohráli,“ pochvaloval si Sosnovský.

Litolský klub ukázal opět svůj charakter. Předvedl něco málo vídaného. Soupeři slavnostním přípitkem pogratuloval k postupu do divize. „A to, že jsme mu připravili takovéto překvapení? Prostě máme úctu k týmu, který si zasloužil postoupit,“ dodal litolský kapitán.

Tento počin ocenilo i kolínské vedení v čele s Františkem Bílkem a Janem Balíkem. „Je vidět, že má ještě smysl dělat fotbal,“ uznal předseda představenstva FK Kolín František Bílek.

RENÉ VOLF, LUKÁŠ KODERA