Radostí zářil brankář Polabanu Nymburk Ivo Doležal, který několik let působil také v lázeňském městě. „Splnilo se nám to, co jsme konečně chtěli. Šest kol jsme byli odevzdaní, nedařilo se nám, asi jsme se báli toho, že je nějaká šance na postup. Dopadlo to tak, jak jsme chtěli. Řekli jsme si, že na ně vlétneme, že budeme bojovat jeden za všechny a všichni za jednoho,“ řekl po zápase nadšeně Doležal.

Jeho spoluhráči dali do poločasu tři branky. To ani sám nečekal. „Pomohly nám v střelené góly a také nám hodně pomohl poděbradský brankář Václavík, který na jaře vychytal devět nul, ale tenhle zápas se mu absolutně nevyvedl a tím jsme byli na koni,“ mnul si spokojeně ruce hráč s číslem 29.

Rozhodnuto bylo už v poločase, kdy domácí vedli tříbrankovým rozdílem. „Samozřejmě jsme nečekali, že bychom mohli v poločase vést o tři branky. Spíš jsme čekali zápas o jednom o dvou gólech. Poděbrady góly nedostávají, čtyři góly za jaro nedostali. Nám se splnilo, co jsme chtěli a ty branky jsme dali. A snad už to dotáhneme do konce,“ dodal Doležal.

Spokojený nemohl být poděbradský tábor. „Dostali jsme tři stejné góly jako přes kopírák, na stejné místo. Prostě tam ty míče propadly. Když mužstvo prohrává tři nula, to už se špatně dotahuje,“ ulevil si po utkání zkušený poděbradský hráč Jiří Kohoutek, který nastoupil na postu stopera, ale ve druhém dějství se posunul do středu zálohy. A bylo to znát.

Poděbradům vázla v prvním poločase kombinace, nepředváděli hru, na jakou jsou jejich příznivci zvyklí. „Špětně jsme kombinovali, kluci se schovávali za hráče, nebylo komu nahrát a proto jsme to často jen nakopávali,“ litoval Kohoutek. Bohemia jakoby nezvládla utkání psychicky. „Myslím si, že někteří kluci to určitě nezvládli,“ uvedl poděbradský zadák.