Divizní fotbalisté Litole utekli hrobníkovi z lopaty. Tak nějak by se dal charakterizovat závěr letošní sezony. Tým trenéra Pavla Jareše se zachránil na poslední chvíli a vše ani neměl ve svých rukách. Pomohla mu také výhra posledního Zličína nad Doubravkou 2:0. Podobně na tom je také Union Čelákovice, který bojoval o setrvání v soutěži do poslední chviličky.

Litol doma vyhrála 3:1 na týmem Strakonic a po zápase mohla jásat. „Je to obrovský úspěch, velký zázrak,“ zářil spokojeností ihned po vyhraném utkání litolský Pavel Jareš, z něhož spadlo obrovské napětí. Bylo na první pohled, že se mu hodně ulevilo. „Kluci si to zaslouží. Hrají to zadarmo, z lásky ke sportu. My jsme byli v této soutěži trpaslík, takže to je pro Litol obrovský úspěch,“ nešetřil slovy chvály litolský kormidelník.

Přitom zápas se pro domácí fotbalisty nevyvíjel vůbec dobře. Po minele brankáře Rathouského Strakonice od osmé minuty vedly. Po celý první poločas hosté dobře a čistě bránili a nepouštěli domácí do šancí. Ty přišly až těsně před poločasem, ale vyrovnání na sebe nechalo čekat. To přišlo až po přestávce. Litol na soupeře vlétla. Sosnovský nedal pokutový kop, který namířil jen do břevna. Během téže minuty zvonilo strakonické břevno ještě dvakrát. V té době byl už stav po trefě Ježka 1:1. A pak přišly zásahy Bohdana a Vorasického, které vše rozhodly. „Bylo to pro nás nervózní utkání, protože se hrálo i na jiném stadionu. Museli jsme spoléhat na to, že Zličín vyhraje nad Doubravkou. Bylo to nervózní. Celý týden jsme byli nažhaveni a jsme všichni šťastni,“ znovu si ulevil Jareš.

Ten už po předposledním kole moc v záchranu nevěřil. „Z Příbrami jsme odjížděli s tím, že jsme smířeni se sestupem. Když jsme ale zjistili, že pořád žijeme, tak to bylo lepší. I když už jsme byli v klinické smrti, pořád jsme věřili, že ještě nějaký bod uděláme,“ dodal litolský trenér.

Čelákovice bojovaly o setrvání mezi divizní elitou na půdě teplické rezervy. A k záchraně jim stačila remíza 1:1. „Je to pro nás výborné, i když to byl hodně hektický závěr sezony,“ vydýchával ještě málem zpackanou sezonu čelákovický sekretář klubu Milan Šikl. „Ovšem to nejdůležitější, a to byla záchrana, jsme splnili. A jsme velmi spokojeni,“ radoval se Šikl.

Také Union v Teplicích prohrával, ale nakonec měl důvod k radosti. „Domácí nastoupili s hodně mladým týmem. Zaskočili nás rychlostí a důrazem, narušovali nám rozehrávku a to nám dělalo velké problémy,“ hodnotil vystoupení mužstva v posledním střetnutí sezony čelákovický sekretář. „My jsme ve druhé půli nedali penaltu a ani následnou opakovanou. Pak ale prodloužil dlouhý míč Lokvenc, Dalekorej byl v šestnáctce faulován a Janda z další penalty vyrovnal. Pak už další šance nebyly,“ dodal k utkání spokojený Milan Šikl.