Litol zachránil kanonýr Ježek, který dal jedinou branku zápasu. Jako první se mohl trefit Bohdan, ale neproměnil pokutový kop. „Do utkání jsme vstoupili celkem solidně, začali jsme tlakem, z čehož vyústila penalta, kterou ale Bohdan nedal. Poté měl ještě šanci Světlý, ten ale z blízka přestřelil. Hosté měli za první půli jen jednu vážnější akci, to Rathouský reflexivně kryl střelu z vápna,“ hodnotil vítězné vystoupení svého mužstva litolský kormidelník Pavel Jareš.

A jak z jeho posledu vypdal druhý poločas? „Druhou půli jsme stále nemohli překonat hostující obranu. Nejdříve Ježek trefil kolenem břevno a zanedlouho už jsme se tedy konečně prosadili. Po centru Světlého se právě Ježek hlavou trefil přes sebe,“ rozpovídal se Jareš. „Utkání jsme mohli rozhodnout již dříve a nemuseli jsme se trápit až do konce s tím jednogólovým vedením. Ale nakonec se to podařilo a my jsme udělali první krůček k vytoužené záchraně. Teď jedeme do Příbrami,“ dodal litolský trenér.

Také Union Čelákovice vyhrál 1:0. V 90. minutě se trefil Dalekorej, pro kterého to byla teprve druá trefa v sezoně. „Byli jsme o něco lepší a podle mě jsme vyhráli zaslouženě. Ale ještě uvidíme, co bude dál. Čekají nás poslední dva zápasy a my rozhodně tazím nejásáme,“ krotí přehnaný optimismus čelákovický sekretář Milan Šikl. „My jsme měli v úvodu střetnutí dvě větší šance, domácí neměli vůbec nic. Byli jsme o malinko lepší, měli jsme častěji míč na kopačkách, ale vázla nám finální fáze akcí,“ všiml si Šikl.

Druhý poločas nabídl stejný obrázek. „Měli pořád trochu navrch, ale ta finální část,“ povzdechl si Šikl. „Pak Lokvenc prodloužil pas a Dalekorej se trefil,“ usmál se sekretář Unionu.

VLADIMÍR MALINOVSKÝ
TOMÁŠ KUBÁNEK