Divizní týmy Litole a Unionu Čelákovice prohrály v dalším kole soutěže ve svých skupinách shodně 0:1. Zatímco Union podal na půdě jasného favorita výborný výkon, litolský tábor se zlobil na rozhodčí.

Čelákovice byly velice blízko bezbrankové remíze. Jediný gól dostaly dvě minuty před závěrečným hvizdem. „Podali jsme výborný výkon, drželi jsme se soupeřem krok i přesto, že nám chybělo asi šest hráčů ze základní sestavy a hráli jsme se dvěma staršími dorostenci proti bývalým ligovým hráčům, v čele s Kinclem, Obermajerem a dalšími. Takže to pro naše kluky byla velká zkušenost,“ uvedl po utkání čelákovický sekretář Milan Šikl. „Domácí byli hlavně druhý poločas lepší, ale vychytal je brankář Janáček. Když už jsme si mysleli, že si nakonec ten jeden bod odvezeme, skóroval právě Obermajer,“ litoval čelákovický sekretář. „Od nás to byl výborný bojovný a odvážný výkon,“ pochválil i přes porážku hráče Šikl.

Litol přijela s prázdnou z trávníku Tábora. „Těžko se mi to hodnotí, protože zápas byl už od začátku veden jen na jednu stranu,“ ulevil si po prohraném utkání litolský kapitán Václav Sosnovský. „My jsme neměli žádnou šanci a když už jsme se dostali na jejich polovinu, tak nám byl odmáván ofsajd. Domácí gólman si ani nesáhl za celé utkání na balon. Ale je pravda, že domácí byli i tak lepším mužstvem,“ přiznal zklamaný litolský kapitán.

Litol tak musí o své setrvání v divizní společnosti bojovat i v následujících kolech. „Nedá se nic dělat, musíme ještě zvednout hlavu, zbývá ještě pár zápasů. Musíme na toto utkání rychle zapomenout a dobře potrénovat na příští utkání,“ dodal Sosnovský.

V následujícím kole však nečeká litolské fotbalisty nic lehkého, neboť jedou opět ven. Tentokrát se představí na trávníku Benešova.

TOMÁŠ KUBÁNEK